В Україні змінюють умови зняття депозитів

9 квітня 2015, 17:13

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Вклади хочуть розділити на "термінові" і "на вимогу"

Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 1195 про умови повернення депозитів.

Реклама

"За" проголосували 226 депутатів.

Як повідомив один з авторів законопроекту, член Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики Павло Різаненко, строкові вклади зараз повинні повертатися на першу вимогу вкладникам. Відповідно до законопроекту так будуть повертатися лише "вклади на вимогу", а строкові депозити будуть виплачуватися лише по закінченню терміну.

Передбачається, що відсотки за строковими вкладами в такому випадку будуть вищими.

"Це не стосується вже існуючих вкладів", – підкреслив Різаненко.

Депутат упевнений, що закон допоможе стабілізувати банківську систему України.

Реклама

Як підкреслювалося під час обговорення закону, в тексті закону чітко передбачено, що громадяни зможуть вибрати, який тип договору укладати з банком – на строковий вклад, чи на вклад на вимогу.

Так, згідно із законопроектом, банківські установи видають вклад (депозит) і нараховані відхсотки за цим вкладом відповідно до виду договору банківського вкладу:

  • за договором на вимогу банк зобов'язаний видати вклад або його частину та нараховані відсотки за цим вкладом на першу вимогу вкладника;
  • за договором банківського строкового вкладу банк зобов'язаний видати вклад та нараховані відсотки за цим вкладом із закінченням строку, визначеного в договорі банківського вкладу. За цим договором можливе повернення вкладу на вимогу вкладнику до спливу строку або до настання інших обставин, визначених договором, виключно у випадках, коли це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу.

Передбачається також виключити з Цивільного кодексу норми, які регулюють оплату банком ощадного (депозитного) сертифіката у разі дострокового його пред'явлення.

За словами депутатів, законопроект відповідає міжнародній практиці і схвалений НБУ.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти