В Україні ще один банк виявився банкрутом

3 березня 2017, 16:26

Банк не зміг виконувати вимоги кредиторів, а його власник не надав банку фінансової підтримки

Національний банк України (НБУ) визнав неплатоспроможним "Вектор Банк" на підставі вимог статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність". Про відповідне рішення №112-рш/БТ повідомляє прес-служба НБУ.

Реклама

Згідно з повідомленням, раніше регулятор призначив в банк куратора і відніс до категорії проблемних, тому що істотно зменшилися ліквідні кошти банку. Крім того, банк представляв недостовірну статистичну звітність.

У НБУ відзначають, що ст.58 Закону України "Про банки і банківську діяльність" встановлює обов'язок власників істотної участі в банку "вживати своєчасних заходів для запобігання настання неплатоспроможності банку".

Однак, як повідомляється, єдиний власник ВАТ "Вектор Банк" не надав банку фінансової підтримки.

За даними статистичної звітності, залишок коштів банків на кореспондентському рахунку в Національному банку України є критично низьким – за станом на 1 березня 2017 він становив 76 тис. грн, або 0,1% від зобов'язань банку.

Реклама

Після віднесення "Вектор Банку" в категорію проблемних були виявлені факти, які свідчили про те, що банк не відображав в бухгалтерському обліку документи клієнтів, що не виконані в строк.

Таким чином, "Вектор Банк" виявився нездатним своєчасно і в повному обсязі виконувати законні вимоги кредиторів через брак коштів. Також погіршилися фінансові показники діяльності банку.

В тренді
Долар в Україні знову подешевшав, євро припинив зростати: курс валют
В тренді
Не пробили захист: які гривні не вміють підробляти фальшивомонетники
В тренді
Купити полуницю авансом. Скільки коштує українська ягода з теплиці та з грядки?

З огляду на зазначене, та відповідно до п.3 ч.1 ст.76 Закону України "Про банки і банківську діяльність", Національний банк зобов'язаний був ухвалити рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Прес-служба НБУ зазначила, що, що 95% вкладників (852 людини) отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) суму в 200 тис. грн.

Клієнти з великими обсягами вкладів отримають їх в межах суми, гарантованої Фондом. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми в обсязі 77,7 млн грн.

Реклама

Нагадаємо, 2016 рік став для банківської системи України серйозним випробуванням. Перелік діючих банків скоротився ще на кілька десятків, і "здорових" фінустанов в країні тепер менше сотні.

Також, як повідомляли ЗМІ, за два роки фізичні особи вивели з банківської системи України 11 млрд доларів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти