У Раді розповіли, як буде працювати фінансовий омбудсмен

20 квітня 2018, 02:06

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Основне поле діяльності омбудсмена – це невеликі кредити, до 372 тис. грн

Нещодавно у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №8055 "Про впровадженняфінансовогоомбудсмена",якийповиненвпровадитимеханізмпозасудовоговирішення спорівміжфінансовимиустановамитаспоживачами.

Реклама

Функціонуватиустановабудезарахуноквнесківпостачальниківфінансовихпослугізборівгромадянзарозглядтогочи іншогоспору.Розміртакихвнесківвстановитьнаглядоварада,азбірзарозглядконфлікту,якийповиненбудезаплатитиспоживач,складеблизько5%відпрожитковогомінімумудляпрацездатної людини,це85грнзаоднускаргу.

Також,за словаминардепаРусланаДемчака,скарги,якібудутьнадходитидо фінансовогоомбудсмена,будутьрозглядатисяпротягом60днів,післячогобуде прийняторішення.

"То есть, они (принятые решения – ред.) должны выполняться и приравниваются к решению суда второй инстанции. Все ли эти решения будут иметь такую силу? Только после согласия потребителя финансовых услуг. Если у него нет возражений, тогда в течение 30 суток финансовое учреждение, предоставившее такую услугу, действует по определенным критериям, может обжаловать это в суде, но через 90 дней решение приобретает статус исполнительного документа. Это является важным элементом и той разницей, что отличает эту процедуру от действующих третейских судов, которые есть в Украине, и, к сожалению, сегодня не работают", – пояснил депутат.

Вартовідзначити,щофінансовийомбудсменне розглядатиметісправи,яківжерозглядалисявсуді.Такожрозглядатиспірпочнутьтількивтому випадку,якщоспоживачранішезвертавсядо фінустановиіотримавтамвідмову,ігноруванняабожвідповідь, що його не задовольнила.І,щеоднеобмеженняполягаєвтому,щоомбудсменне допоможевирішити суперечкуззбанкрутілимбанком.

Основнеполедіяльностіомбудсмена-ценевеликікредити,до372тис.грн,які,на думкуавторівзаконопроекту,перевантажуютьсуди.Спори,сумаяких не перевищує100розмірівмінімальноїзаробітноїплати,омбудсменрозглядати небуде.

Про те,якфінансовийомбудсмендопоможевирішитисуперечкизбанками,читайтевматеріалісайту"Сегодня": Фінансовий омбудсмен: хто це і як він допоможе українцям вигравати суперечки з банками
Реклама


Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти