У поштових відділеннях України з'явиться обмін валют

6 січня 2019, 17:47

Нацбанк роз'яснив, коли нові правила наберуть чинності

Українці зможуть купувати і продавати іноземну валюту не тільки в банках і пунктах обміну валют небанківських фінансових установ, а й в поштових відділеннях. Про це повідомила прес-служба Національного банку України (НБУ).

Реклама

Зокрема, оператори поштового зв'язку зможуть отримувати від НБУ ліцензії на здійснення валютних операцій за умов:

  • наявності у них не менше 50 структурних підрозділів, розташованих на території від 50% областей України;
  • отримання не менше 50% доходів від діяльності в сфері надання послуг поштового зв'язку;
  • відповідності вимогам фінансового стану, структури власності, ділової репутації (в тому числі їхніх керівників та власників істотної участі) та професійної придатності керівників.

Крім того, Нацбанк пом'якшив умови видачі ліцензій на здійснення діяльності з торгівлі готівковою валютою небанківським фінансовим установам (НФУ).

"Небанківські фінансові установи та національний оператор поштового зв'язку "Укрпошта", які вже мають генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, матимуть шість місяців перехідного періоду, щоб привести свою діяльність у відповідність до нових вимог. Відлік перехідного періоду стартує з дати набрання чинності законом "Про валюті і валютні операції", тобто з 7 лютого 2019 року, і триватиме до 7 серпня 2019 року. Також небанківські фінансові установи та національний оператор поштового зв'язку, які мають генеральні ліцензії на здійснення діяльності з обміну валют, отримані до дня введення в дію закону "Про валюті і валютні операції", зможуть і надалі здійснювати валютно-обмінні операції на підставі цих ліцензій", – повідомили в НБУ.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Для суб'єктів, які такої ліцензії не мають, але прагнуть здійснювати валютні операції з переказу коштів і торгувати валютними цінностями в готівковій формі, Національний банк встановив порядок і умови оформлення ліцензії.

Реклама

Раніше також повідомлялося, що Нацбанк дозволив продавати і купувати іноземну валюту не тільки в обмінниках і касах банків, а і в терміналах і банкоматах. Автоматизовані обмінники вже почали з'являтися в Києві:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти