У НБУ розповіли про статус Bitcoin в Україні

30 листопада 2017, 11:33

Чурій попередив, що будь-які операції з криптовалютою пов'язані з великою кількістю ризиків

Регулятори фінансового ринку в складі Національного банку України (НБУ), Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР), Нацкомісії з регулювання ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) продовжують роботу над визначенням правового статусу криптовалют в Україні і попереджають про високі ризики операцій з ними.

Реклама

"Складна правова природа криптовалют не дозволяє визнати їх ні грошовими коштами, ні валютою і платіжним засобом іншої країни, ні валютною цінністю, ні електронними грошима, ні цінними паперами, ні грошовим сурогатом", – заявив заступник глави НБУ Олег Чурій.

За його словами, на сьогодні створена робоча група в складі регуляторів фінансового ринку, а також Міністерства фінансів і Державної служби фінансового моніторингу, яка продовжує роботу над визначенням правового статусу криптовалюти в Україні.

У той же час, Чурій попередив, що будь-які операції з криптовалютою, включаючи її купівлю, продаж, обмін і конвертацію, пов'язані з великою кількістю ризиків, які повинні усвідомлювати фізичні та юридичні особи до проведення таких операцій.

В тренді
Україна націлилася на 2 транші МВФ: які вимоги залишилося виконати

Як відомо, в Україні вперше в СНД був розроблений законопроект про легалізацію обороту криптовалют. Державне управління в сфері криптовалюта пропонується покласти на Національний банк України (НБУ). На даний момент таких законопроектів написано вже три.

Реклама

Нагадаємо, немислиме зростання курсу Bitcoin привертає особливу увагу до ринку криптовалют. Тому "Сегодня" розібрався, де в Україні можна придбати і на що витратити біткоїни.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти