В НБУ озвучили умову зниження облікової ставки

24 грудня 2018, 15:15

За словами заступника глави НБУ Олега Чурія, зараз Національний банк проводить жорстку монетарну політику

У Національному банку України вважають, що єдиною умовою для зниження рівня облікової ставки є значне зниження темпів інфляції. Про це заявив на брифінгу заступник голови НБУ Олег Чурій, передає "Укрінформ".

Реклама

"Якщо мова йде про зниження процентних ставок, то воно може відбутися тільки тоді, коли ми побачимо процес зниження інфляції. У тому випадку, коли наш прогноз відповідатиме цілям, що стосуються інфляційних цілей у наступному році, а це наш прогноз в 6,3%, що трохи вище цілі в 5% плюс-мінус 1%", – заявив заступник глави НБУ.

За його словами, тільки в тому випадку, якщо буде видно, що "інфляція дійсно знижується до цього рівня, НБУ може прийняти рішення про зниження своєї облікової ставки".

Крім того, Чурій зазначив, що, відповідно, банки будуть знижувати свої ставки як за кредитами, так і за депозитами.

Заступник глави НБУ підкреслив, що зараз Національний банк проводить жорстку монетарну політику, яка полягає в підтримці високих процентних ставок, і це, в свою чергу, підвищує привабливість гривні як інструмента інвестування.

В тренді
Зростання цін уповільнилося, а долар застиг – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Нагадаємо, у вересні 2018 року Національний банк України (НБУ) узбільшив облікову ставку з 17,5% до 18%, щоб забезпечити зниження інфляції. "Ми вважаємо за необхідне посилити жорсткість монетарної умов за допомогою підвищення облікової ставки. Такого підвищення, на нашу думку, досить для зниження інфляції до цільового діапазону", – зазначив глава Нацбанку Яків Смолій.

Крім того, нещодавно Нацбанк вирішив зберегти жорстку політику щодо інфляції і зберегти облікову ставку до кінця 2018 року на вересневому рівні.


Національний банк використовує облікову ставку як орієнтир, скільки повинні коштувати гроші. Крім того, вартість рефінансування банків також визначається обліковою ставкою НБУ – при зниженні ставки банкам доведеться витрачати менше грошей на обслуговування рефінансування.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти