Українці "підсіли" на оплату покупок через смартфон

22 березня 2019, 14:29

Країна вже вийшла в світові лідери з NFC-платежів, але їх число продовжить рости, вважають в НБУ

Українці все більше віддають перевагу оплаті за товари та послуги через смартфон. Як відомо, гаджети, які підтримують функцію NFC (Near Field Communication) – "комунікація ближнього поля") можна використовувати в якості банківських або смарт-карт.

Реклама

Наша країна вже входить до четвірки світових лідерів за темпами зростання безконтактних NFC-транзакцій. Ці дані надав Mastercard, але вони є репрезентативними і для всієї країни, оскільки платіжна система займає 2/3 ринку. Українські банки не відстають від запитів ринку і активно пропонують сервіси, що дозволяють легко токенізувати платіжні картки.

В НБУ припускають: кількість NFC-платежів в країні буде і далі зростати.

"З огляду на стабільну динаміку зростання безготівкових платежів в Україні та попит споживачів на інноваційні сервіси, ми очікуємо подальше збільшення обсягів платежів за технологією NFC", – зазначила заступник директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Ольга Васильєва.

Головною перевагою використання технології NFC є відносна безпека, кажуть фахівці. Справа в тому, що ця технологія дозволяє не віддавати карту в руки іншим людям.

"Є три носії платіжної інформації в форм-факторі карти – картка з магнітною стрічкою, її можна скопіювати, якщо вона потрапила в руки шахрая, карта з чіпом і карта з безконтактним чипом – це технологія NFC. Якщо ви віддасте карту комусь з магнітною стрічкою або з чіпом, її номер, термін дії та цифри на зворотному боці можуть скопіювати і використатися, наприклад, в інтернеті, а якщо карта безконтактна, або у вигляді електронного гаманця в телефоні, або в годинах, то ви в принципі її нікому не даєте, а самі торкаєтеся ними до зчитувача в терміналі або іншому пристрої", – зазначив Олександр Карпов, директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем.

Реклама

Читайте також: В Україні зібралися посилити ліміт на розрахунки готівкою

Але ринок банківських послуг зростає не тільки в "безконтактному" сегменті – українці в принципі все більше відмовляються від банкнот і монет. За підрахунками НБУ, кількість безготівкових операцій за 2018 рік зросла майже на 33% і склало 3,1 млрд.

Також розширилася інфраструктура для "безготівки": мережа торгових платіжних терміналів зросла на 20,2% до 279 тисяч. Поки що з усього масиву торгових POS-терміналів близько 80% можуть здійснювати безконтактну оплату.

Раніше ми писали про те, що тільки 38% представників малого і середнього бізнесу беруть безготівкові платежі до оплати в Україні, тоді як в Європі цей показник – понад 60%. Однак в країні планують масово перевести бізнес на безготівкову оплату. Серед інших нововведень – можливість переводити гроші в готівку в магазинах.

Детальніше про те, як оплатити покупки за допомогою телефону і терміналу, читайте в статті "Як в Україні працює сервіс безконтактної оплати Google Pay"

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти