У кіберполіції розповіли, що робити з криптовалютою в Україні

29 січня 2018, 19:10

Зловмисники активно використовують криптовалюту для того, щоб приховувати свої злочинні дії

У Нацполіціі вважають, що де-факто, за всіма ознаками криптовалюта може відноситься до електронних засобів, проте ґрунтується на принципі фінансової піраміди, тому її слід або легалізувати в Україні, або заборонити її оборот. Про це 29 січня розповів керівник Департаменту кіберполіції Національної поліції України Сергій Демедюк.

Реклама

"Не дивлячись на те, що за своєю суттю існування і обіг криптовалюти базується на засадах фінансової піраміди, кіберполіції підтримує ідею легалізації криптовалюта в Україні, а також процесу її майнінга (як мінімум, прирівняти її до електронних засобів). Також підтримується і ідея використання технології Blockchain в державному і приватному секторах", – відзначили в кіберполіції.

За словами Демедюк, сьогодні врегулювання використання криптовалюти в Україні на законодавчому рівні є дуже актуальним питанням.

"Сьогодні виникла необхідність якомога швидше врегулювати на законодавчому рівні питання, пов'язані з використанням криптовалюти, а також (питання – Ред.) впровадження необхідного оподаткування операцій з купівлі та продажу криптовалюти. Крім того, необхідно визначити відповідні правила функціонування українських кріптовалютніх бірж і пунктів обміну криптовалюти", – озвучив необхідні кроки голова кіберполіції.

Демедюк зазначив, що, оскільки обіг криптовалюти і її статус в Україні не визначений, зловмисники активно використовують її для того, щоб приховувати свої злочинні дії. У той же час, в кіберполіції повідомили, що українці все частіше стають жертвами шахраїв під час операцій з криптовалютою, не маючи при цьому повноцінного захисту з боку правоохоронних органів.

Реклама

"У разі нездатності найближчим часом врегулювати статус криптовалюти в Україні держава повинна офіційно заборонити її обіг. Щоб кожен знав про те, що, купуючи або продаючи криптовалюту на території України, він ризикує втратити свої фінансові вкладення безповоротно, не маючи права на захист і відшкодування збитків", – зазначив Демедюк.

Глава кіберполіції також додав, що всі операції з криптовалютою в Україні повинні бути з обов'язковою ідентифікацією власника кріптовалютного гаманця, оскільки, за його словами, основною проблемою правоохоронних органів в світі є саме підтвердження права власника гаманця на його власність – що необхідно для визнання його потерпілим.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

Для легалізації і врегулювання криптовалютних технологій в Україні кіберполіція заявляє, що готова до співпраці з усіма зацікавленими відомствами та організаціями.

Як відомо, НБУ відмовився визнавати Bitcoin валютою. Криптовалюти, на думку Нацбанку, також не є платіжним засобом. "Світові регулятори не стурбовані якийсь загрозою криптовалюта через їх маленький обсяг. Вони стурбовані лише тим, що люди можуть втратити гроші, і шахрайством", – заявив заступник голови Нацбанку Олег Чурій. Таку ж позицію зайняв і голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв. Однак, в НБУ вважають, що і зараз статус Bitcoin залишається спірним питанням.

Крім того, в Україні вперше в СНД було розроблено законопроект про легалізацію обігу криптовалют

Реклама

Державне управління в сфері криптовалют пропонується покласти на Національний банк України (НБУ).

При цьому в світі набирає силу тенденція до регулювання ринку криптовалют з метою протидії незаконній фінансовій діяльності. Так, в США з 1 січня ввели податки на обмін біткоінів, а влада Південної Кореї посилила правила торгівлі на криптобіржах

Кріме того, Китай має намір заборонити майнінг біткоінів в країні через серйозні побоювання з приводу надмірного споживання електроенергії, а також зважаючи на фінансові ризики.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти