В банковскую систему Украины может повернутися валюта – эксперт

31 жовтня 2014, 20:00

Олександр Харько

Зняття деяких обмежень НБУ дозволить частково зняти напруження на ринку, вважає фахівець

Вчора НБУ скасував два зі введених в вересні валютних обмежень. Лібералізація торкнулася норм, які безпосередньо впливають на роботу імпортерів.

Реклама

"Важливим моментом є зниження порога документального підтвердження цін на предмет договору з 100 тис. Євро до 50 тис. Євро, отже лібералізація проведення валютних операцій супроводжується посиленням контролю їх достовірності та обґрунтованості," – прокоментувала "Сегодня.ua" рішення Нацбанку начальник відділу рейтингів фінансової сфери IBI-Rating Анна Апостолова.

За її словами, скасування цих обмежень була цілком очікуваною. "Вже протягом минулих тижнів це питання обговорювалося з МВФ, і представники Фонду підтримали дану ініціативу", – сказала Апостолова.

Як вважає аналітик, такий крок трохи послабить напругу на валютному ринку.

"Раніше, з метою обходу заборон регулятора, імпортери та експортери проводили розрахунки через кореспондентські рахунки в банках за межами країни, що тільки стимулювало відтік валюти за кордон. Після пом'якшення умов є ймовірність, що частина розрахунків знову почне проводитися на внутрішньому ринку, що сприятиме притоку валюти в систему", – пояснила Апостолова.

В тренді
Гречка більше не дорожчатиме. На якій позначці завмерла ціна за кілограм
Щоб зробити крупу більш корисною, обсмажте її на пательні
Реклама

"Проте не слід також забувати, що істотне ціноутворюючих вплив на валютному ринку має попит з боку населення. Але скасування обмежень на придбання фізичними особами валюти в касах банку, так само як і лімітів на видачу валютних коштів з рахунків, найближчим часом не передбачається, і , отже, напружена ситуація збережеться", – резюмувала експерт.

Нагадаємо, скасування обмежень для імпортерів вступить в силу з 3 листопада

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти