У банки України повертаються депозити

16 серпня 2016, 10:41

Найбільше грошей фінустановам приніс бізнес

З початку року обсяг депозитів в банках виріс на 67 млрд грн до 763,81 млрд грн. Лідерами за обсягом залучених коштів стали великі банки, пише ЛІГА.net.

Реклама

Повернення депозитів в банківську систему сприяє поліпшення економічної ситуації, курсова стабільність і поліпшення споживчих настроїв, кажуть експерти. Збільшення обсягу депозитів відбувається на тлі чистки банківської системи.

"В результаті закриття банків, відбувається природний перетік коштів з банків, що ліквідуються", – відзначає начальник сектора розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку Юрій Пономаренко. В цьому випадку у виграші виявляються банки, які проводять виплати гарантованої суми клієнтам банків-банкрутів. Близько 30-45% вкладників залишають депозити на рахунках банків-агентів.

Незважаючи на банкопаду, українці при виборі банку велику увагу приділяють процентній ставці.

Менше половини банків показали падіння обсягу депозитів. Загальний відтік склав 19 млрд грн, 75% від суми припадає на шість банків. У цьому списку банки з російським капіталом (Промінвест і ВТБ), з іноземним (Укрсоцбанк і Укрсиббанк), а також українські Діамантбанк і Аркада.

Реклама

"Причиною відтоку стало зниження ставок по депозитах або погіршення репутації", – говорить керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій.

"Іноземні банки не так потребують ресурсів, як українські і можуть дозволити собі ставки нижчі за середньоринкові, що, звичайно ж, не збільшує приплив депозитів", – говорить директор департаменту розвитку бізнесу ВекторБанка Борис Шаріпов.

В цілому вклади населення зросли майже у двох третин банків. Динаміка зростання була скромна – всього 4%. Максимально зросли вклади населення в гривні – на 5 млрд грн (на 3%) до 193 млрд грн.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

За вкладами населення у валюті трохи більше половини банків показали відтік – близько $ 240 млн. "Тенденція відтоку обумовлена низькими ставками за валютними вкладами і діючими обмеженнями щодо зняття валюти", – говорить Пономаренко.

До того ж у клієнтів пользуються попитом валютні депозитні сертифікати, які не потрапляють під обмеження на зняття валюти. "Депозитні сертифікати дозволили банкам утримати існуючих вкладників", – говорить аналітик банківського сектора ICU групи Михайло Демків.

Реклама

Юрособи принесли банкам більше грошей, ніж населення. Депозитний портфель корпоративного сектора з початку року зріс на 8,3 млрд грн.

За словами Демківа, зростанню гривневих вкладів юросіб сприяв переказ коштів місцевих бюджетів з казначейства в банки. Це близько 9 млрд грн в першому півріччі. Більшість нових клієнтів з цієї категорії отримали державні Ощадбанк і Укргазбанк.

Швидше за все, до кінця року збережеться тенденція припливу гривневих депозитів в систему. "На тлі високих цін на нерухомість і автомобілі, які безпосередньо прив'язані до курсу валют, банківські депозити та дорогоцінні метали на сьогодні фактично єдиний доступний інструмент інвестування. До кінця року тенденція до зростання обсягів депозитної бази буде зберігатися", – припускає виконавчий директор Незалежної асоціації банків Україна Олена Коробкова.

Але, на думку Паращія, темпи зростання залишаться досить скромними. У міру скасування валютних обмежень, можна очікувати більш активне зростання депозитів у валюті. Але тільки в разі стабільного курсу національної валюти з незначними коливаннями.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти