Україну наповнюють фальшиві долари – банкіри

26 листопада 2016, 08:17

Кількість "валютних" підробок зростає, впевнені фінансисти

У Києві знову заговорили про появу фальшивої валюти. І це не тільки російські рублі, про надходження яких із зони бойових дій вже попередив фінансистів Національний банк. Як повідомило джерело на ринку йдеться ще й про долари – причому не звичні підробки сотенних купюр, а фальшиві двадцятки, пише UBR.

Реклама

Банкіри поки не володіють точною статистикою вилучення підроблених банкнот. Але зазначають, що кількість іноземних фальшивок зростає. "Конкретно про появу дрібних фальшивок зараз не скажу. Не зустрічав такого. Але точно знаю, що випадки підробки валют почастішали ще з моменту введення обмежень. З тих пір кількість фальшивок не знижувалась, а тільки росла", – зазначив радник голови правління АБ "Експрес -Банк "Андрій Львів.

За словами фінансиста, підробляються різні види валют, а також золоті злитки, що свідчить про масштабування "фальшивого" бізнесу.

"Фальшивки по валюті були завжди. В основному по великих купюрах. Підроблені гривні теж частіше зустрічалися в номіналі 200 і 500 грн. Але все питання по фальшивки – це не до банкірів. У банківські обмінники рідко потрапляють підроблені гроші. Якби це йшло через обмінний пункт банку, тоді включається своя процедура, а інформація надходить, фіксується по системі і на рівні НБУ", – зазначив керівник роздрібного бізнесу АгроКомБанку Ігор Львов.

Фальшивомонетники обходять офіційні обмінні пункти і каси стороною, стверджують фінанси. Адже в разі виявлення підозрілої купюри, касир зобов'язаний її вилучити і повідомити правоохоронців. Розгляд може закінчитися, згідно з українським законодавством, 7 роками позбавлення волі.

Реклама

Тому фальшивки збувають на чорному ринку при обміні без перевірок на детекторах справжності грошей. "З рук на вулиці багато продають. Також можна напоротися на підробки через приватні оголошення в інтернеті. Були випадки втиснути підробки в магазинах з дорогими товарами, під приводом відсутності гривні і відсутністю часу на пошуки обмінних точок", – попередив Андрій Львів.

Особливо зростає ймовірність придбати повз банків підроблені купюри в ажіотажні періоди підвищеного попиту на долари, коли в банках їх днем з вогнем не знайдеш. Ажіотажний скачок на чорному ринку готівкового долара тижнем раніше, цілком міг штовхнути на збут партії фальшивок якихось заповзятливих ділків з т. зв. "Л/ДНР", припускають експерти.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Хоча потрапити на покупку фальшивої валюти навіть в касі банку також можливо. Одинично такі випадки зустрічаються. Але це швидше, претензія до недобросовісних касирів, які намагаються збути або долари друга, що попався, або прикривають свою ж помилку.

У ажіотажні періоди однією з ознак того, що в обмінному пункті намагаються продати неякісні долари (підроблені, сильно потерті, надірвані, обписати) є невеликий спред між курсами купівлі та продажу. Іноді він може становити навіть одну копійку. У стабільні і спокійні періоди на валютному ринку ця ознака не працює, оскільки всі банки працюють на мінімальній маржі.

"Якщо в банку хороша служба безпеки, яка контролює мережу своїх обмінників, випадки підробок там не зустрічаються. Але якщо в банку підрозділ безпеки відноситься до роботи заради "галочки", мережа залишається безконтрольною, випадки напоротися на фальшиву купюру, можуть бути", – зазначив експерт.

Реклама

Останній раз про випадки масової появи фальшивих купюр в Україні говорили півтора року тому, коли на хвилі ажіотажу по його скупці, підробки везли з сусідніх з Україною і з прибалтійських країн, як тоді стверджували фінансисти.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти