Українські банки наростили активи – НБУ

1 листопада 2017 17:32

Двадцять найбільших фінустанов контролюють 91% банківської системи

В Україні станом на 1 жовтня 2017 налічувалося 88 фінустанов, які мають ліцензію на здійснення банківської діяльності. З цього числа 38 – банки з іноземним капіталом. При цьому 20 найбільших банків контролюють 91% всіх активів банківської системи.

Реклама

Як свідчать дані Національного банку України (НБУ), активи працюючих банків за вересень-2017 зросли на 29,73 млрд гривень і становили 1,28 трлн грн.

При цьому у вересні загальний депозитний портфель банків у гривні зріс на 1% порівняно з серпнем (м/м).

Також продовжувалося поступове нарощування банками кредитування в національній валюті. Загальні залишки за кредитами зросли на 1,5% м/м, як за рахунок кредитів, наданих нефінансовим корпораціям, так і за рахунок збільшення залишків за споживчими кредитами домогосподарств. В результаті річний приріст обсягів кредитів в національній валюті в цілому помірно прискорився до 19%.

Не пропусти!
Іспанія заганяла м'яч і себе в матчі проти Швеції. Перші баранки на Євро-2020
Шведи стримали Іспанію

Раніше повідомлялося, що ще один банк в Україні заявив про самоліквідацію – фінустанова не змогло збільшити статутний капітал до 200 млн гривень. До цього був опублікований список шісти банків, які не виконали до жовтня вимога щодо мінімального статутного капіталу в 200 млн грн.

Реклама

Згідно з нинішніми вимогами, мінімальний статутний капітал в 200 млн грн банки повинні були мати до 11 липня 2017 року, а підняти його до 300 млн грн – до 11 липня 2018 року. Однак НБУ може змінити графік докапіталізації. Нові пропозиції зараз узгоджують з МВФ.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти