Українські банки масово звільняють працівників

8 квітня 2014, 09:27

Під скорочення потрапляють в основному некваліфіковані співробітники

Криза на фінансовому ринку змушує банки переглянути структуру своїх витрат і почати економити. Зараз багато з них фактично не пропонують активних послуг, а значить, не заробляють ні на відсотках, ні на комісіях, пише "Дело".

Реклама

У результаті фінустанови змушені почати скорочувати персонал і витрати на його утримання. Банкіри пояснюють, що в першу чергу оптимізація кадрової структури є наслідком політичної ситуації в країні.

"У будь-якому бізнесі, незалежно від сфери діяльності, важливий баланс дохідної та видаткової частини. Нині дохідна частина скорочується, а значить, щоб вижити, необхідно шукати вихід для збереження балансу. Є кілька варіантів вирішення ситуації: перегляд процесів, нарощування обсягів бізнесу, скорочення видаткової частини, – пояснює HR директор ОТП Банку Наталя Лукаш. – Найшвидший ефект – це скорочення витрат на персонал, але це не найефективніший спосіб вирішення питання. Адже завтра потрібно буде розвивати бізнес, а втративши людей сьогодні – виникне проблема з їх залученням завтра".

Персоналу, який потрапив під скорочення, зараз досить складно працевлаштуватися. Не дивлячись на те, що зараз в Україні працює 180 банків, багато з них є кептивними і не потребують нових кадрів, а інші – поки не мають наміру активно розвиватися.

"Зазвичай скорочення починаються зі співробітників, які працюють за контрактом. Це можуть бути як співробітники головного офісу, у яких немає високої кваліфікації, так і представники банку в точках продажу, що є часто поширеним серед банків, які спеціалізуються на роздрібному кредитуванні. Так чи інакше, в банку все взаємопов'язане і скорочення точок продажу знижує навантаження на бек-офіс", – пояснює директор департаменту по роботі з персоналом "Банку Національний кредит" Марія Грачова.

Реклама

Співробітники банківських установ вже почали відчувати погіршення свого становища і у зв'язку зі зниженням зарплат. Середня зарплата банківських службовців по країні становить близько 4-5 тис. грн, однак частину її можуть складати щомісячні бонуси і премії, на яких банки і почали зараз економити.

В тренді
Затишшя перед бурею. Чому АЗС підвищать ціну дизпалива й автогазу

"Я не можу сказати, що конкуренція на ринку праці в банківському сегменті була слабкою. За винятком деяких позицій, таких, наприклад, як начальники відділень, дефіциту в кадрах не було. Допускаю, що внаслідок оголошених деякими великими учасниками ринку скорочень, конкуренція може посилитися, проте навряд чи дуже значно. Може знизитися і рівень зарплат, однак не стільки в силу збільшення конкуренції на ринку праці, скільки через наміри багатьох банків оптимізувати витрати", – прогнозує Грачова.

Учасники ринку припускають, що скорочений банківський персонал може працевлаштуватися в небанківських фінустановах, наприклад ломбардах, кредитних спілках або фінансових компаніях.

Багато банків також починають переглядати свої бюджети і в інших сферах.

"Якщо узагальнити, банки будуть економити на розвитку мережі, маркетингу і рекламі, нових IT-розробках та інноваціях, навчанні та розвитку співробітників", – пояснює голова правління банку "Юнісон" Олександр Лобанов.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти