Українці продовжують скуповувати долари – експерти

17 вересня 2014, 17:07

Олександр Харько

Фахівці передрікають подальше падіння гривні

Незважаючи на обмеження, введені НБУ на продаж валюти в касах банках, попит на неї продовжує залишатися стабільно високим. На думку експертів, опитаних "Сегодня.ua", причиною тому – девальваційні очікування українців, пов'язані зі складною економічною та політичною ситуацією в країні і відсутність чіткого розуміння того, на якому рівні Нацбанк буде утримувати гривню.

"На тлі складної економічної та політичної ситуації в країні населення може продовжити зберігати свої доходи в іноземній валюті", – вважає Сергій Поплавський, директор компанії FIBO Україна.

На думку Івана Зражевського, трейдера по інструментах з фіксованою дохідністю ІГ "Арт Капітал" причиною падіння гривні останнім часом є те, що попит продовжує залишатися високим, і при цьому немає розуміння, на якому рівні НБУ буде утримувати гривню.

"Є величезний попит на валюту. З боку НБУ є жорстке регулювання валютної позиції банків і обов'язковий продаж 100% валютної виручки експортерами, але немає розуміння, яким буде курс і чи буде валюта у вільному доступі", – говорить експерт.

Марія Сальникова, експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні вважає, що обмежуючи продаж валюти населенню, Нацбанк лише заганяє гривню в тінь. "Обмеження на продаж готівкової валюти для фізичних осіб – міра сприяє підвищенню активності тіньового ринку. На поточний момент динаміка міжбанківського ринку демонструє той факт, що заходи НБУ виявилися несвоєчасними, і вони не втримають гривню від падіння. Діапазон 12,5 – 12,9 можна розглядати як реалістичний тільки в разі максимального посилювання ситуації на валютному ринку, припинення конфлікту на сході країни та стабілізації експортних потоків", – вважає Сальникова.

У конкретних прогнозах з приводу курсу гривні експерти як і раніше обережні.

"Помірне падіння гривні у вересні буде неминучим. Цілком імовірно, що курс продажу долара США може перебувати в бокових вівтарях 14 грн. і вище, оскільки зберігаються економічні та геополітичні ризики. Військові дії завжди викликають погіршення економічного становища і падіння інвестиційної привабливості країни. Ці фактори призводять до наростання панічних настроїв з боку населення, яке купує долари і євро за завищеним курсом, очікуючи подальшого зростання" – резюмує Сергій Поплавський, директор компанії FIBO Україна.

Нагадаємо, НБУ сьогодні з 14:00 підняв офіційний курс долара до 13,08 грн/дол з 12,98 грн/дол

Реклама

В тренді
Антирекорд за 8 місяців: в Україні помітно подешевшав долар
Так дешево долар не коштував з вересня-2020
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти