Українці поступово відмовляються від "готівки"

17 травня 2018, 13:21

Частка безготівкових розрахунків за обсягом операцій підвищилася до 44,4%

Українці стали активніше користуватися платіжними картами для щоденних безготівкових розрахунків. Про це повідомив Національний банк України (НБУ).

Реклама

Загальна кількість платіжних карт в Україні за станом на 1 квітня 2018 становило 59,9 млн шт., з яких майже 34,8 млн шт. – активних (58%). Кількість безконтактних платіжних карт також продовжує рости. За перший квартал 2018 їх кількість збільшилася на 5% і склала 2,9 млн шт

За результатами першого кварталу 2018 року частка безготівкових розрахунків за обсягом операцій підвищилася до 44,4% і склала 272,6 млрд грн. Це на 5,1% більше в порівнянні з підсумками 2017 року. Для порівняння, цей показник у 2012 році становив лише 12,4%.

"Найбільший обсяг безготівкових операцій припадав на операції в мережі інтернет – 40,5% (середній чек – 403 грн). Найбільша кількість – на розрахунки в торговельній мережі – 50,6% (середній чек – 237 грн)", – підкреслили в НБУ.

______1-2018_01

Реклама

Спостерігається і тенденція розширення платіжної інфраструктури. Кількість підприємств торгівлі і сфери послуг, що надаються своїм клієнтам можливість здійснювати безготівкові розрахунки за допомогою платіжних карток, протягом першого кварталу 2018 зросла на 2,3% (на 4029 од. в порівнянні з початком року), до 177,8 тис. од.

Мережа платіжних терміналів зросла на 2,4% і станом на 1 квітня 2018 становила 257,7 тис. шт., з яких 92% – торговельні платіжні термінали. При цьому, на один торговий платіжний термінал в місяць доводилося 476 операцій на суму майже 113 тис. грн.

В тренді
Зростання цін уповільнилося, а долар застиг – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Загальна кількість банкоматів в Україні залишилося майже без змін і склало 18,6 тис. шт. Разом з тим, кількість програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС) зменшилася на 3,7%, склавши 16,4 тис. шт.

____i-2018

За кількістю платіжних карток і платіжних пристроїв для їх обслуговування в регіональному розрізі домінують Київ, Дніпропетровська і Харківська області.

Реклама

Раніше фахівці попереджали – в українців масово крадуть гроші з карток. При цьому більшість випадків пов'язана з необережністю самих власників "пластику". В НБУ регулярно нагадують, що працівники банків ніколи не дзвонять з проханнями назвати конфіденційну інформацію про реквізити платіжних карт, суми залишків на рахунках або паролі до інтернет-банкінгу тощо. Крім того, служба безпеки і керівництво самого НБУ також не мають повноважень запитувати подібну інформацію, підкреслили в Нацбанку.

У той же час, шахраї вигадують все нові способи "обчищати" рахунки українців. Фахівці розповіли, як захистити свої заощадження:

Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти