Українці переходять з готівки на банківські картки – UPC

8 березня 2018, 04:19

Клієнти банків частіше розраховуються картками в магазинах, ніж в інтернеті

У 2017 році українці сплатили картками банків-клієнтів Українського процесингового центру (UPC) більше 231 млн покупок на території України і за її межами. Про це йдеться в дослідженні UPC.

Незважаючи на створення все більшої кількості інтернет-магазинів і онлайн-сервісів, держателі платіжних карток все ще продовжують більш активно використовувати свої картки для розрахунків в магазинах, ніж в інтернеті.

Так, за даними аналітиків, в 2017 році власники платіжних карток банків-клієнтів UPC здійснили в 6 разів більше безготівкових розрахунків в магазинах, ніж в інтернеті. Було здійснено більше 31 млн онлайн-оплат, а в магазинах – більше 200 млн транзакцій.

Власники платіжних карток все частіше використовують картки для щоденних покупок. В Україні споживачі активно розраховуються картками в продуктових магазинах і супермаркетах, саме там було здійснено понад 61% покупок за допомогою платіжних карт. А середня сума чека становила 123 грн.

На другому місці – розрахунки в ресторанах, кожна десята транзакція. Далі розташувалися автозаправні станції та аптеки, на частку яких припадає по 6% від усіх покупок картками в POS-терміналах. Замикають п'ятірку лідерів господарські та будівельні магазини (3%).

У 2017 році за кордоном, навпаки найчастіше використовували платіжні картки для розрахунків в ресторанах. Там було сплачено 26% від загальної кількості розрахункових операцій, а середня сума чека становила в еквіваленті 1000 грн. При цьому розрахунки в продуктових магазинах і супермаркетах не надто поступилися за кількістю транзакцій і зайняли 2 місце (24%). Кожною десятою угодою була оплата туристичних послуг, а на частку з покупок одягу припадає 8% транзакцій. На п'ятому місці за кількістю транзакцій виявилися розрахунки на автозаправних станціях (6%).

У сфері онлайн-торгівлі спостерігається зовсім інша ситуація. Безперечним лідером серед українських сайтів по кількості інтернет-транзакцій стали сервіси поповнення рахунків мобільних телефонів – 49%. Середня сума чека становила 71 грн.

На другому місці опинилися сервіси оплати комунальних платежів (19%), а на третьому місці – сервіси покупки авіа та залізничних квитків (7%). Замикають цей топ-лист інтернет-магазини косметики та поштові сервіси, частка яких становила по 3% від усіх онлайн-розрахунків.

Українці також охоче роблять покупки на іноземних сайтах. Середня сума чека становила в еквіваленті 400 грн. Нагадаємо, українці отримали
нові правила ввезення посилок з-за кордону- вониторкнутьсятих,хтобагатозамовляєз-за кордону.

Реклама

Такимчином,незважаючинате,щокількістьонлайн-покупокзбільшиласяна26%,порівнюючипоказники2016 і2017,держателі платіжнихкартоквсежчастішероблятьпокупкикарткамивмагазинах,ніжвінтернеті.

В тренді
Зміни в Податковому кодексі і пенсії по "Укрпошті" – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Якранішепопереджалиексперти, шахраї придумали нові способи "обчищати" рахунки українців. Жертвами обмануможутьстатикористувачіібанкоматів,іPOS-терміналів:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти