Українці переходять на розрахунки по "безналу"

18 серпня 2016, 13:46

Популярність безготівкових розрахунків в Україні зростає, відчитали в НБУ

За підсумками другого кварталу 2016 року частка безготівкових розрахунків в Україні продовжила зростати – їх частка в загальній кількості розрахунків збільшилася з 34,7% (в 1 кв.) до 34,9% Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

Реклама

Найпопулярнішими серед безготівкових операцій з платіжними картами в другому кварталі 2016 року було перекази з карти на карту – 50,17%.

На розрахунки в роздрібній торгово-сервісній мережі доводилося 35,97% всіх безготівкових операцій.

Частка операцій з оплати товарів і послуг з використанням мережі інтернет склала 11,03%, а з використанням банкоматів і терміналів самообслуговування – 2,83%.

Частки платіжних систем за обсягами видаткових операцій з використанням платіжних карток розподілилися наступним чином: 61,3% – MasterCard; 38,1% – Vіsa; 0,6% – інші платіжні системи.

Реклама

1_01

В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей

2_01

3_01

За підсумками другого кварталу 2016 року в Україні налічувалося 41,3 млн власників платіжних карток, в обігу перебувало 57,5 млн платіжних карток, з яких 30,9 млн є активними (53,7%). Разом з тим кількість активних платіжних карток зросла на 166 тисяч в порівнянні з першим кварталом цього року.

Нагадаємо, НБУ розраховує популяризувати безготівкові розрахунки в Україні для виведення операцій з "тіні". Зараз максимальний розмір розрахунку "готівкою" обмежений 150 тис. грн, однак ліміт мають намір посилити.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти