Українці почнуть активніше скуповувати долари – експерт

16 лютого 2016, 13:56

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Попит на валюту зросте через політичну кризу, вважає фахівець

Реальний попит на іноземну валюту в Україні в лютому буде підігріватися девальваційними очікуваннями на тлі політичної кризи і припинення співпраці з МВФ. Таку думку висловив провідний експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні Андрій Шевчишин.

Реклама

На думку аналітика, у разі відставки уряду і перевиборів в Україні, реформи, необхідні для економічного відновлення, будуть припинені, що змусить іноземних кредиторів очікувати стабілізації політичної ситуації.

"Проходження цього періоду може супроводжуватися емісією гривні, що буде підігрівати попит на валюту як інструмент заощаджень. При цьому сам зростання курсу провокує додатковий попит, оскільки довіра до банківської системи залишається низьким, а вільні ресурси йдуть на покупку валюти", – зазначає Шевчишин.

На думку експерта, реальна пропозиція валюти, зважаючи на ослаблення гривні може скоротитися. Продажу валюти населенням будуть формуватися в більшій мірі за потребою, для поповнення гривневих запасів. Посилювати брак валюти будуть фундаментальні фактори, такі як торгове ембарго з боку РФ, слабкість економічного відновлення, скорочення припливу валюти з боку громадян працюють за кордоном.

Що ще впливає на попит на долари?

В тренді
Продукти продовжують дорожчати. Чи стане Великдень золотим?
  • Ресурс для покупок валюти може формуватися, в тому числі за рахунок депозитів. Зокрема, обсяг гривневих депозитів у січні, за даними НБУ, знизився на 3,3% по платоспроможним банкам. Якщо на тлі політичної кризи негативні тенденції в банківському секторі посиляться, покупки валюти будуть підживлюватися відтоком депозитів. Крім того, додатковий попит на ринку формується за рахунок виплат за вкладами банку "Фінанси і Кредит".
  • Дрібні імпортери, які не допущені до міжбанку, також шукають можливості для покупки валюти, в тому числі на сірому ринку.
Реклама

Стримувати попит буде скорочення гривневих ресурсів у населення після новорічних і різдвяних свят, високі комунальні витрати і інфляція.
За офіційними даними, попит на іноземну валюту в січні 2016 року знизився: населення через банки набуло валюти на 33,8% менше, ніж в грудні, тоді як продажі впали на 14,5%.

Сьогодні, 16 лютого офіційний курс долара в Україні побив рекорд договизни з початку 2016 року – 26,81 грн/дол.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти