На українців чекає валютна лібералізація: в НБУ розповіли про нові правила

6 лютого 2019, 11:18

Вступ в силу нового валютного законодавства дозволить активніше знімати обмеження

Реклама

Вступ в силу закону "Про валюті і валютні операції" з 7 лютого 2019 року припускає принципове пом'якшення обмежень на валютному ринку. Про це повідомили в Національному банку України (НБУ).

"З 7 лютого вступає в силу "Закон про валюту і валютні операції"... Що зміниться? Перш за все сама філософія, тому що буде працювати принцип" все, що не заборонено прямо, дозволено". На зміну тотальному контролю кожної валютної операції прийде так званий "ризик-орієнтований валютний нагляд". Банки стежитимуть за операціями, які несуть більше ризиків, а валютний нагляд за операціями, які несуть менше ризиків, буде повністю скасований", – пояснив на брифінгу заступник голови НБУ Олег Чурій.

Зокрема, всі операції на суму менше 150 тисяч гривень з завтрашнього дня не підпадатимуть під валютне спостереження. Всього ж з 7 лютого будуть ослаблені близько 20 валютних обмежень, зазначив Чурій.

"Я не буду зупинятися на всіх ... Але для бізнесу ми змінили строк розрахунків за експортними/імпортними операціями з шести місяців до року. Повністю скасовуються санкції в разі порушення термінів розрахунків – це був дуже репресивний метод", – підкреслив заступник голови НБУ.

Читайте також: Нацбанк послабив "валютні лещата": важливе для експортерів обмеження пом'якшили

При цьому Чурій підкреслив, що в цілому знімати валютні обмеження стане простіше через зміну повноважень Національного банку в цьому питанні.

"Закон про валюту і валютні операції" дає нам зелене світло для більш активного зняття обмежень ", – підкреслив Чурій.

Реклама

Чурій нагадав, що раніше НБУ показав "дорожню карту" зняття валютних обмежень. При цьому валютні обмеження будуть скасовані поступово при наявності сприятливих макроекономічних умов.

"Частина обмежень поки залишиться. Ми визначили пріоритети – які обмеження хочемо знімати насамперед. Це вимоги до обов'язкового продажу валютної виручки, це зняття обмежень на репатріацію дивідендів ... Зняття багатьох обмежень прив'язане не лише до поліпшення макроекономічних умов, а й до ухвалення парламентом законопроекту про протидію ухиленню від податків через операції з офшорними юрисдикціями", – пояснив Чурій.

Водночас, у НБУ буде менше можливостей для введення нових обмежень.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти