Українцям дозволили "нести" в банки електронні документи

Якщо банк відмовиться приймати такі довідки та виписки, можна поскаржитися

Національний банк України дозволив українським банкам приймати у клієнтів електронні виписки та довідки при їх отриманні з державних реєстрів в електронній формі нарівні з паперовими документами.

Як пояснили в Мін'юсті, йдеться про виписки і довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, отриманих громадянами або юридичними особами з державних реєстрів в електронній формі.

Мін'юст підкреслює, що аналогічні документи можуть бути отримані громадянами без участі держреєстратора через офіційний веб-сайт розпорядника реєстру у вигляді електронних документів, при цьому виписки, витяги та довідки в паперовій та електронній формах мають однакову юридичну силу.

Мін'юст закликає українців користуватися електронними сервісами, щоб отримувати всі необхідні документи без черг і необхідності спілкування з чиновниками. Для отримання довідки або витягу міністерство пропонує заповнити спеціальну форму на своєму оновленому сайті.

Відомство також нагадує, що у разі відмови представником якогось із органів або банківських установ прийняти отримані через онлайн-сервіси документи, слід повідомляти представникам міністерства за телефоном гарячої лінії або електронною поштою.

Як повідомлялося, минулого року за результатами міжнародної оцінки розвитку електронного урядування Україна посіла 87-е місце у світі серед 193 країн-членів Організації Об'єднаних Націй. У 2012 році наша країна займала 68-е місце, в 2010 році – 54-е місце. Незважаючи на втрату позицій у рейтингу, в 2014 році Україна віднесена до групи країн з високим індексом розвитку електронного урядування (всього існує чотири групи індексів: найвищий, високий, середній, низький).


Електронний уряд - спосіб надання інформації і державних послуг громадянам, бізнесу, іншим гілкам державної влади та державним чиновникам, при якому особиста взаємодія між державою та заявником мінімізована і максимально можливо використовуються інформаційні технології.

Реклама

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти