Українцям доводиться відмовлятися від готівки

14 жовтня 2014, 09:48

Банківські обмеження змушують клієнтів освоювати безготівкові розрахунки

За дев'ять місяців 2014-го кількість оплат товарів картами банків-клієнтів Українського процесингового центру (UPC) вперше перевищила аналогічний показник по зняттю готівки з карт, говориться в повідомленні UPC. Компанія займає близько третини ринку процесингових послуг. Частка операцій з оплати покупок в торгових точках і в інтернеті досягла 50%, а зняття готівки – 46% від загального числа фінансових транзакцій по картах, решту становлять перекази та інші операції, повідомила UPC.

Реклама

Кількість покупок, оплачених в POS-терміналах, виросло на 40% порівняно з січнем-вересня 2013 г. Кількість покупок за картками в інтернеті збільшилася на 24%, пише "Капитал".

Один із стимулів збільшення кількості безготівкових оплат за товари – обмеження по зняттю готівки, які фінустанови останнім часом вводять самостійно. "Багато банків встановлювали ліміти в своїх банкоматах на зняття грошей", – каже начальник сектора управління картковим портфелем ОТП Банку Катерина Аршинникова.

Крім цього, банки впроваджують велику кількість знижкових програм, які стимулюють безготівкові платежі, зазначив голова Укргазбанку Сергій Мамедов. "Ті, хто платять банківськими картами, як правило, заробляють різні бонуси і привілеї, часто недоступні для покупців за готівку. Ми, звичайно, не Швеція, де через кілька років планують відмовитися від готівки. Але за останні 10 років Україна досягла великого прогресу", – підкреслив Мамедов.

Збільшенню числа операцій з розрахунків за товари та послуги банківськими картами сприяє також розширенню інфраструктури обслуговування платіжних карт, пропозиція банками більш якісних онлайн-систем інтернет-банкінгу і можливість оплати через інтернет-банкінг комунальних та інших послуг, вважає начальник управління платіжних систем і технологій Авант-банку Юрій Сокиран.

Реклама

prew12

В тренді
Три способи прискорити рух пасажирських поїздів. Цікаві проекти від Мінфіну

Графіка: Капитал

Але в питанні розвитку платіжної інфраструктури України ще далеко до середніх європейських показників. "За межами великих міст справи з оснащенням торгових точок POS-терміналами йдуть поганенько. Та й у столиці без готівкових грошей можливості людини дуже обмежені. Тому у зростання кількості безготівкових операцій по карті є межа. У крайньому випадку, до тих пір, поки платіжна інфраструктура не досягне рівня європейських країн", – визнав радник голови правління Євробанку Василь Невмержицький.

В майбутньому експерти очікують подальшого зростання кількості операцій за розрахунками банківськими картами. Зараз в Україні діє обмеження в розмірі 150 тис. Грн за готівковими розрахунками за товари та послуги. Цей ліміт був введений ще восени 2013 р. Але керівництво країни на цьому не зупиниться. У парламенті вже зареєстрований законопроект, яким пропонується обмежити максимальну суму готівкових розрахунків на рівні не більше 15 мінімальних заробітних плат, що дорівнює приблизно € 1 тис., або 18-19 тис. грн. Подібні обмеження необхідно буде прийняти в рамках адаптації українського законодавства до європейського, де готівкові розрахунки обмежені сумою € 1-1,5 тис.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти