Українцям почнуть активніше надавати кредити – НБУ

5 грудня 2018, 15:03

Регулятор прогнозує зростання кредитування в країні

Поки що українські банки страждають від проблемних кредитів, але Національний банк України (НБУ) розраховує на зростання темпів кредитування в наступному році. Про це заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, передає "Економічна правда".

Реклама

"У 2018 році темпи кредитування населення зростали дуже високими темпами. Темпи зростання становили близько 40% рік до року. Ця тенденція почалася на початку 2017 року, і ми очікуємо, що в наступному році зростання кредитування продовжиться", – заявила Рожкова.

За її словами, лідером є споживче кредитування або заставні кредити.

"Більшість банків пішли в цей сегмент оскільки він високоприбутковий і широко диверсифікований. Незважаючи на такий високий темп зростання ми не бачимо системних ризиків в цьому напрямку. ... Іпотека починає відновлюватися, хоча тенденції нестійкі", – додала Рожкова.

Що стосується кредитування корпоративного сектора, то зараз статистика не дає розуміння повної картини – впродовж 2018 року банки здійснювали багато реструктуризацій і списань раніше зарезервованих активів.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
Реклама

"Кредитування позичальників, які не допустили агресивних дефолтів впродовж кризового періоду, зростає досить високими темпами – 23% рік до року в гривні і 17% рік до року у валюті. Банки концентруються на кредитуванні сільського господарства, будівництва, переробної промисловості. ... ми бачимо зростання кредитування оборотних коштів. Бізнес позитивно налаштований і готовий брати кредити. Банки також очікують, що впродовж наступних 12 місяців кредитування зросте", – констатувала Рожкова.

Нагадаємо, в листопаді-2018 в Україні запрацював закон про відновлення кредитування. У пояснювальній записці до законопроекту 6027-д автори запевняли, що він дозволить зменшити фінансове навантаження на позичальників і сприятиме активізації кредитування в Україні.

Журналісти "Сегодня" розбиралися, на що впливають нові законодавчі норми і що буде з іпотекою:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти