Україна почала витрачати резерви НБУ

5 січня 2018, 18:00

Наприкінці року гроші пішли на виплату боргів і згладжування курсових коливань

Міжнародні резерви (золотовалютні резерви, ЗВР) України станом на 1 січня 2018 року становили 18,8 млрд доларів в еквіваленті. Про це свідчать попередні дані Національного банку України (НБУ).

Реклама

Незважаючи на те, що в листопаді резерви були вище – 18,9 млрд доларів, за рік вони зросли на 21%. Як зазначили в НБУ, зростання ЗВР був обумовлений переважно надходженням фінансування від Міжнародного валютного фонду (МВФ) на рівні близько 1 млрд доларів, а також покупкою Нацбанком на валютному ринку 1,3 млрд доларів.

"Таким чином, рівень міжнародних резервів України на кінець 2017 року перевищив прогноз Національного банку (18,6 млрд доларів), незважаючи на незначне скорочення в грудні на 0,5%", – підкреслили в НБУ.

У Нацбанку пояснили, що грудневе падіння зумовлено надходженнями на користь уряду в сумі 588,8 млн доларів, а також виплатами за зовнішнім боргом, а саме:

  • обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті – 423,6 млн доларів;
  • платежі на користь МВФ – 161,8 млн доларів;
  • для згладжування надмірних курсових коливань, викликаних тимчасовими факторами, продаж на міжбанківському валютному ринку – 232,5 млн доларів.

"Водночас, Національний банк минулого місяця також купив на міжбанківському валютному ринку 50 млн доларів за інтервенціями в формі запиту щодо найкращого курсу. Таким чином, обсяг чистого продажу валюти при валютних інтервенціях в грудні становив 182,5 млн доларів", – уточнили в Нацбанку.

В тренді
Більше не "Укрпошта": пенсії в Україні будуть доставляти по-новому
Реклама

Станом на 1 січня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,6 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Національного банку.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко заявляв про важливу роль МВФ в поповненні міжнародних резервів України. Глава держави уточнював, що поповнення золотовалютних резервів дозволило зупинити галопуючу інфляцію.

Експерти також зазначали, що динаміка міжнародних резервів України найближчими місяцями залежатиме від обсягів фінансування МВФ і інших міжнародних організацій, а також валютних запозичень уряду на внутрішньому і зовнішньому ринках.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти