Облікова ставка в Україні залишилася найвищою в регіоні

14 березня 2019, 14:23

Нацбанк вирішив зберегти жорстку монетарну політику

Національний банк України (НБУ) четвертий раз поспіль зберіг облікову ставку на рівні 18%, щоб забезпечити зниження інфляції. Таким чином, облікова ставка в Україні залишилася найвищою серед країн Східної Європи

Реклама

"Правління Національного банку України вирішило залишити облікову ставку на рівні 18% річних. Жорсткі монетарні умови залишаються важливою передумовою для подальшого поступового уповільнення інфляції до 5% в 2020 році", – повідомили в Нацбанку.

Відео: НБУ

Востаннє НБУ підвищував облікову ставку 7 вересня - власне, до 18%.

Національний банк використовує облікову ставку як орієнтир, скільки повинні коштувати гроші. Крім того, вартість рефінансування банків також визначається обліковою ставкою НБУ – при зниженні ставки банкам доведеться витрачати менше грошей на обслуговування рефінансування.

В тренді
Три способи прискорити рух пасажирських поїздів. Цікаві проєкти від Мінфіну
Реклама

В НБУ також знову озвучили умову зниження облікової ставки.

"Залишаючи облікову ставку без змін, правління Національного банку бачить можливості для її зниження в подальшому. Терміни переходу до циклу зниження облікової ставки будуть залежати від того, наскільки стійким буде ослаблення інфляційних ризиків і поліпшення інфляційних очікувань. При цьому подальша динаміка облікової ставки буде базуватися на оновленому макроекономічному прогнозі Національного банку, який буде оприлюднений у квітні ", – підкреслили в НБУ.

Нагадаємо, Національний банк прогнозуєсповільнення інфляції в Україні в 2019 році до менш 7%. У лютому 2019 споживча інфляція в Україні сповільнилася до 8,8% в річному вимірі. У місячному вимірі ціни зросли на 0,5%. У НБУ підрахували, що цей показник відповідає прогнозу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти