Облікова ставка НБУ зросла до 19,5%

6 лютого 2015 9:12

Рішення регулятора вступило в силу

Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення про підвищення з 6-го лютого облікової ставки з 14% до 19,5% річних.

Реклама

"З метою забезпечення прогнозованого і контрольованого розвитку ринкової ситуації Національний банк буде застосовувати більш жорстку грошово-кредитну політику. Зокрема, прийнято рішення про підвищення облікової ставки з 6 лютого до 19,5%", – зазначили в Нацбанку.

Основною причиною підвищення облікової ставки є посилення інфляційних ризиків, які будуть залишатися високими в найближчій перспективі, відображаючи, насамперед, значний рівень невизначеності щодо подальшого розвитку подій на сході України.

"Більш жорстка монетарна політика – це якраз те, що нам потрібно для заспокоєння паніки... посилювати нашу монетарну політику, щоб ні у кого не було бажання грати зараз на валютному ринку", – сказала напередодні глава НБУ Валерія Гонтарєва.

"Звичайно, складно собі уявити, що для того, щоб розвивалася наша економіка, ми можемо собі дозволити мати ставку 19,5%. Так, це превентивний захід для стабілізації ситуації, – додала вона.

Реклама

Глава НБУ констатувала, що на валютному ринку досі превалюють панічні настрої через військових дій.

"На ринку за відсутності панічних настроїв у нас буде навпаки додаткова пропозиція валюти: у нас пропозиція валюти буде превалювати над її попитом", – допускає Гонтарєва.

В тренді
Нові тарифи на газ і сюрпризи від долара – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Експерти спрогнозували курс долара. Колаж "Сьогодні"

При цьому, за її словами, НБУ все ще твердо дотримується прогнозу зростання монетарної бази в 2015 році на 27% та інфляції 17,2%, але такі очікування можуть бути відкориговані, оскільки графік підвищення тарифів на газ не визначений.


Читайте також: В Україні подорожчають кредити – експерт


НБУ такде має намір суттєво посилити роль облікової ставки як базової ставки грошово-кредитної політики.

Реклама

"Зокрема, процентні ставки по інструментах регулювання ліквідності будуть визначатися в тісній прив'язці до рівня облікової ставки. Таке рішення забезпечить синхронізацію всіх ставок, якими оперує НБУ. Операційна система грошово-кредитної політики, наріжним каменем якої відтепер стане облікова ставка, буде простіше і прозоріше для учасників ринку", – йдеться в повідомленні регулятора.

Як повідомлялося, НБУ підвищив облікову ставку до 14% з 12,5% з 13 листопада 2014 року, яка утримувалася на цьому рівні з 17 липня 2014 року. Останній раз облікова ставка Нацбанку була вищою в 2001 році: з 7 квітня 2001 року вона становила 21%, потім з 11 червня була знижена до 19%, з 9 серпня – до 17% річних, з 10 вересня – до 15% річних, а з 10 грудня – до 12,5% річних.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти