Студентам-переселенцям виші не виплатили стипендію за літні та осінні місяці – активіст

30 січня 2015, 15:43

События на ТК Украина

Частина вузів гасять заборгованість, але проблема не вирішена

Проблема виплати заборгованості стипендій для студентів-переселенців зі східних регіонів країни, які перевелися в інші вузи на підконтрольні Україні території, полягає в тому, що вузи, куди вони перейшли, не зобов'язані, за законом, виплачувати заборгованість за період, коли вони числилися в іншому навчальному закладі. А чітко прописаного механізму погашення боргів студентам поки немає. Про це журналісту каналу "Україна" розповів активіст, представник громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних.

"У постанові Кабінету міністрів зазначено, що лише за бажанням нового вузу, студентам може бути виплачений борг того вузу, де вони навчалися раніше. Але все ж борг зобов'язаний виплачувати той вуз, де вони навчалися до цього. Але там виникають проблеми у зв'язку з призначенням нових ректорів, переоформленням документів. І саме тому більшість студентів не отримали стипендію за осінній семестр", – зазначив Черних.

Він підкреслив, якщо вузи переводилися на підконтрольну Україні територію і офіційно не працювали, все одно, зобов'язані виплатити борг. Принаймні, більшу його частину.

"Через простій роботодавця, а не з вини студента чи викладача, не працює виш, то відповідно дві третіх боргу студенту повинні виплатити", – підкреслив активіст, посилаючись на Кодекс законів про працю.

Повних даних про виші- боржники і тих, хто погасив заборгованість, немає. Але, за даними активістів, лише Донецький національний медичний університет та Донецький національний університет виплатили стипендію за літні місяці, інші не квапляться.

Активісти і студенти вже звернулися в Міністерство освіти, щоб вирішити цю проблему. Студенти вимагають розробити механізм щодо погашення заборгованостей їх попередніх вузів, або знайти кошти для вузів, де вони навчаються зараз і до цього були вільними слухачами.

Реклама

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти