Попит на долари впаде через бідність – експерт

17 березня 2015, 08:24

Підвищення тарифів і інфляція вдарять по можливості населення купувати валюту, вважає фахівець

Реальний попит українців на іноземну валюту найближчим часом може знизитися через скорочення доходів. Таку думку висловив провідний експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Андрій Шевчишин.

Реклама

"На реальний попит будуть впливати два фактори. З одного боку, зниження гривневого ресурсу у населення для придбання валюти на тлі зростання інфляції і безробіття. З іншого боку, в умовах відсутності достатніх альтернатив збереження заощаджень купівля валюти, при стабілізації і зниження курсу, є для населення досить привабливою. Тому, купівлі валюти на певних рівнях можуть відновлюватися", – прогнозує експерт.

"Враховуючи планові підвищення витрат на енергоносії, опалення та електроенергію з квітня, достатнього ресурсу для придбання валюти буде все менше", – говорить Шевчишин.

Експерт вважає, що для активних продажів валюти, накопиченої населенням, ринок повинен стабілізуватися не під впливом кредитних коштів, а під впливом економічної та політичної стабілізації, при якій гривня стане міцною валютою. Крім того, необхідно відновлення довіри до банківського сектору, відзначає Шевчишин.

"Офіційний готівковий ринок в березні, ймовірно, залишиться досить млявим, в силу збереження валютних обмежень на разову покупку і зняття, як це спостерігалося і в лютому. Населення буде формувати продаж валюти по необхідності. У підсумку, поки не зняті обмеження, пропозиція на ринку буде переважати над попитом. Не дивлячись на стабілізацію міжбанківського курсу, різниця між курсом купівлі та продажу залишається досить високою, що вказує на ризики в обмінну операцію, що закладаються банками", – зазначає Шевчишин.

Як повідомлялося, у п'ятницю Україна почала отримувати гроші МВФ (близько $5 млрд) в рамках першого траншу нової програми фонду. 11 березня Рада директорів МВФ схвалила нову програму кредитування України – EFF (Extended Fund Facility) – і затвердив фіндопомогу в обсязі $17,5 млрд. Вже 12 березня фонд перерахував Україні перший транш в розмірі близько $5 млрд.

Реклама

"МВФ перерахував близько $5 млрд, і НБУ їх вже отримав. Ці гроші зарахували в резерви. $2,5 млрд знаходяться на рахунку Національного банку і $2,5 млрд знаходяться на рахунку Міністерства фінансів", – повідомила глава НБУ Валерія Гонтарєва.

Програма передбачає чотирирічний план економічної і фінансової стабілізації країни. Передбачається, що кредит від МВФ допоможе наповнити золотовалютні резерви НБУ і стабілізувати ситуацію на валютному ринку.


Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти