Попит на долари не падає, а курс може піднятися до 27 грн – експерт

3 квітня 2015, 08:13

Обмеження НБУ зараз знімати небажано, вважає фахівець

Не дивлячись на отримання траншу МВФ, ситуація на валютному ринку України залишається несприятливою. Такі очікування пов'язані в першу чергу із збереженням економічного спаду в країні, який не дозволяє говорити про наявність внутрішніх ресурсів для стабілізації. Про це "Сегодня.ua" повідомив розповів інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Андрій Шевчишин.

Реклама

При цьому, курс продажу безготівкового долара в Україні в березні знизився на 18,9% до 23,51 грн., готівкового – на 20,3% до 26,57 грн. За словами Шевчишина, в березні баланс міжбанку вирівнявся, а попит на безготівковий долар різко скоротився.

"При відносно рівній, але обмеженій пропозиції на ринку НБУ фактично зрівняв пропозицію з попитом, що дозволило курсу зміцнитися. При цьому, в першій половині березня регулятор активно викуповував валюту в резерви. ...У свою чергу офіційний готівковий ринок продовжує перебувати в забутті, оскільки діють обмеження на купівлю валюти і мінімальну суму зняття з валютного депозиту. Частина попиту, який не реалізувався продовжує задовольнятися на "чорному ринку", що формує перетоки капіталу і, відповідно, відмінності в котируваннях між готівковим і безготівковим ринком", – зазначив Шевчишин.

"Простіше регулятор пропускає на ринок тільки той попит, який відповідає пропозиції. Нереалізований же попит накопичується, і шукає варіанти схемної реалізації на сірому й чорному валютних ринках. Зняття обмежень на валютних ринках зараз небезпечне черговим зривом хиткого балансу", – резюмував експерт.

Реклама

Крім того, попит на валюту в Україні завищений через проблеми з розміщенням заощаджень. "Чистка банківського сектору утримує населення від розміщення як валютних, так і гривневих депозитів. Купівля золота також пов'язана з обмеженнями. Фондовий ринок України, незважаючи на великі перспективи, також не приніс інвесторам необхідної прибутковості. У підсумку, валюта стає альтернативною тихою гаванню для заощадження власних коштів", – пояснює Шевчишин.

Прогоноз . Аналітики розглядають кілька сценаріїв розвитку ситуації на валютному ринку України в квітні:

Оптимістичний . Передбачається, що вплив дестабілізуючих факторів буде мінімізовано. "Тобто – будуть досягнуті домовленості хоча б по окремих елементах реструктуризації боргу, і до кінця місяця в іноземних інвесторів буде більше інтересу до запланованої донорської конференції. При цьому, перемир'я в Донбасі буде дотримуватися. У такому випадку, спираючись на припущення збереження НБУ адміністративного стримування, міжбанківський валютний ринок може провести квітень у відносно стабільному стані на відмітках 22,5-23,5 грн, з можливими короткостроковими сплесками до 24,5 грн, у разі доступу частини відкладеного попиту на ринок. Курс продажу готівкового долара також буде утримуватися в діапазоні 26-27,5 грн за долар", – перерахував Шевчишин.

Базовий . Курс продажу безготівкового долара США в квітні втримається поблизу відміток 26-27,5 грн. На готівковому ринку збережеться широкий спред між ціною купівлі та продажу.

Песимістичний . "Негативний сценарій можна розділити на дві частини. Це або стримана контрольована девальвація, або черговий девальваційний піку", – говорить експерт. При цьому, за його словами, контрольована девальвація буде вирівнювати курси готівкового та безготівкового ринків, і рух буде незначним: на міжбанку 25-25,5 грн за долар, на готівковому ринку – 26,5-27,5 грн. "У той же час, "девальваційне піке" – це сценарій, в якому можуть скластися всі фактори "проти" України: відновлення активних військових дій в Донбасі, зрив реструктуризації, гальмування реформ або їх саботаж, ослаблення західної підтримки. В таких умовах готівковий курс стрімко може вирости, а міжбанк може перейти в ручне управління", – прогнозує спеціаліст.

Реклама

Нагадаємо, Нинішній курс національної валюти в Міністерстві фінансів України вважають "нормальним".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти