Сміх крізь гроші: що лежить в основі "фінансового гумору"

1 квітня 2015, 12:00

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

Згадуємо і розбираємо найвідоміші жарти і афоризми на грошову тему

ЕЛІКСИР РАДОСТІ

Реклама

Якщо вірити американцям, вся історія людства так чи інакше зводиться до одного: розумні хлопці відбирають гроші у дурних. А дівчата пильно за цим процесом спостерігають – настільки пильно, що хочеться погодитися з польським автором афоризмів Лешеком Кумором: "До числа ерогенних зон слід віднести і гаманець". Втім, чоловікам не варто звинувачувати слабку стать в меркантильності – адже ними управляє турбота. Згадайте відому розмову двох подруг:

- Так ти хочеш вийти заміж через гроші?
- Боже збав! Я просто хочу, щоб у мого майбутнього чоловіка був приємний вигляд і веселий характер. А якщо у нього не буде грошей, він буде негарним і дратівливим.

Дійсно, мало що може доставити хорошій людині настільки ж чисту радість, як трохи готівки. Як у тому дзвінку на радіо: "Вчора знайшла гаманець, там було 7 тис. доларів, 515 євро та візитка на ім'я Андрія Забайкальського з проспекту Перемоги, 27. Поставте йому якусь хорошу пісню!"

НАВІЩО НАМ ГРОШІ. "Справжній ідеаліст прагне до грошей", – написав якось Еріх Марія Ремарк. І пояснив: "Гроші – це свобода. А свобода – життя". Дійсно, відсутність грошей змушує занадто багато думати про них, а це звужує свідомість. Так що прислухайтеся до того, що кажуть розумні люди. Хоча б Оноре де Бальзак: "Гроші потрібні навіть для того, щоб без них обходитися". Загалом, хоча на світі і є речі, які важливіші за гроші, але без грошей їх не купиш – ця мудра думка народилася у Проспера Меріме.

Реклама

РЕПУТАЦІЯ. І, звичайно ж, ніщо так, як гроші, не допомагає знайти добре ім'я. Про це навіть склали анекдот: "На всеукраїнському конкурсі "Найбільш чесний підприємець року" було присуджено два других і три третіх місця. Перше місце залишилося непроданим". А ще гроші дозволяють не боятися думки інших:

- Синку, що ти зробиш, якщо знайдеш на вулиці 10 доларів?
- Витрачу на морозиво.
- Ні, синку. Краще віднести ці гроші в поліцію. Всі побачать, яка ти порядна людина. А що ти зробиш, якщо знайдеш дипломат з грошима?
- Я віднесу його в поліцію. Правильно?
- Ні, неправильно. Залиш ці гроші собі і витрать на все що хочеш.
- Але що ж будуть говорити люди?
- Синку, тобі буде все одно, що говорять, якщо у тебе дипломат грошей!

СИТУАЦІЯ, КОЛИ ЗЛА НЕ ВИСТАЧАЄ

В тренді
Продукти продовжують дорожчати. Чи стане Великдень золотим?

Звісно, є зануди (зазвичай з числа тих, у кого з фінансами не склалося), бурчати, що гроші – зло. Відповідь для них одна: суть в тому, що за це зло можна купити добро, аби зла вистачило. Втім, навіть жартома такими нехорошими словами на адресу грошей краще не розкидатися. Тому що, як стверджує психолог, коуч і бізнес-тренер Алла Задніпровська, наші думки про гроші безпосередньо впливають на вміст нашого гаманця. І якщо десь у підсвідомості у вас відкладеться, що гроші – це погано, то їх у вас і не буде. До слова, найпопулярніші в народі анекдоти і жарти отримали таке розповсюдження тому, що відповідають закладеним глибоко в підсвідомості стереотипам. І, як каже психолог і психотерапевт Олена Акулова, по тих висловлювань, які людина найохочіше вживає і які знаходять у нього відгук, можна діагностувати його ставлення до різних аспектів життя, і до грошей в тому числі. Так що якщо помітили за собою "грошовий негативізм", нехай навіть і формі гумору, пора інтенсивно лікуватися грошовим позитивом!

ТВЕН ДУРНИЦІ НЕ СКАЖЕ. Квінтесенцію "класового" підходу до питання багатства точно сформулював Марк Твен: "Взагалі-то я проти мільйонерів, але якби мені запропонували їм стати...". Звідси ж і уявлення про те, що "гроші псують". Точніше, псує не саме предмет, а надто довгий його очікування. Так що варто докласти якомога більше зусиль для того, щоб не тягнути час, а "зіпсуватися" якомога швидше. "Мало хто з нас може винести тягар багатства", – сказав якось той же Твен. Але тут же пояснив: "Звичайно, чужого". А взагалі з цим тягарем є деяка дивина: ті, хто про нього говорить, схоже, ніколи не пробували його носити, а ті, хто їм придавлений, чомусь не поспішають з ним розлучатися.

Реклама

ОЩАДЛИВІСТЬ. "Гроші не пахнуть, але випаровуються", – зауважив якось польський афорист Станіслав Єжи Лец. Так що ощадливість не дарма відносять до однієї з основних чеснот. Втім, тут важливо не перестаратися, щоб не вийшло як з тією людиною, яка так багато відклав на чорний день, що чекав його з нетерпінням. І вже, звичайно, прагнучи до більшого, треба вміти радіти тому, що вже дала життя.

І ВСЕ-ТАКИ НЕ В НИХ ЩАСТЯ

Відомий вислів про те, що не в грошах щастя, породило безліч жартів з протилежним змістом. Наприклад, "Я відмовився від щастя, коли дізнався, що воно не в грошах!". Або "Не в грошах щастя – людина з десятьма мільйонами може бути нітрохи не щасливішим людини з дев'ятьма". На думку Алли Задніпровської, ці жарти показують, що люди діляться на дві групи: менша складається з тих, у кого був досвід володіння великими грошима, а набагато більш численна – з тих, у кого такого в житті поки не було. Досвід перших може бути сформульований як послання другу: "Великі гроші – це дуже добре, до них потрібно прагнути, але не сподівайтеся, що вони самі по собі вирішать всі проблеми і зроблять вас щасливими". А другі не дуже-то цьому вірять: "Всі знають, що щастя не в грошах, але всі хочуть переконатися в цьому особисто". "Це абсолютно перевернуте ставлення до реальності, – вважає Алла Задніпровська. – Насправді не щастя слід за грошима, а гроші приходять до того, хто відчуває себе щасливим".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти