Скільки валюти Нацбанк купив впродовж тижня: названа сума

19 червня 2020, 19:39

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

НБУ поповнював міжнародні резерви, які зменшилися після виплат за держборгом

Національний банк України, який пом'якшив ще одну вимогу до банків, на цьому тижні – з 15 по 19 червня – купив на міжбанківському валютному ринку 110 млн доларів.

Реклама

За даними, опублікованими на сайті регулятора, на цьому тижні НБУ не проводив інтервенцій з продажу валюти, а тільки поповнював міжнародні резерви і викупив 110 млн дол.

З початку року обсяг купівлі Нацбанком валюти перевищує обсяг її продажу на 497,5 млн дол.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що за станом на 1 червня 2020 року міжнародні (золотовалютні) резерви (ЗВР) України склали 25,37 млрд в еквіваленті. Отже, за травень резерви в порівнянні з квітневими показниками зменшилися на 1,3%.

У травні 2020 року уряд витратив на погашення та обслуговування кредитів в цілому 1,48 млрд доларів (в еквіваленті). Ці витрати були частково компенсовані новими надходженнями на користь уряду в розмірі 418,8 млн доларів.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Крім того, пропозиція валюти з боку бізнесу продовжувала перевищувати попит, тому, користуючись сприятливою ситуацією, Національний банк викуповував надлишковий обсяг валюти і поповнював міжнародні резерви. Всього в травні Національний банк викупив 660,6 млн доларів, а інтервенції з продажу валюти не проводилися.

Нагадаємо, в цілому за 2020 рік Україна має виплатити за зовнішньою заборгованістю перед нерезидентами в іноземній валюті 17 млрд доларів. Справитися з цими виплатами Україні допоможе програма Міжнародного валютного фонду (МВФ), який підтримує політику НБУ.

Раніше радник голови Офісу президента України Ігор Уманський пояснив, що в умовах кризи співпраця з МВФ Україні була необхідною:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти