Ситуація на валютному ринку не стабілізувалася, кредити дорожчатимуть – експерти

18 квітня 2014, 13:26

Інна Оносова

Експерти вважають, що гривня зміцниться, коли Україна отримає перший позиковий мільярд

НацбанкУкраїнивстановивна18 квітняофіційні курси валютна рівні:11,25грн./дол.,15,57грн/євро,3,11грн за10російських рублів.ГлаваНаціонального банкуУкраїниСтепанКубівпри цьому вжепочавзаявлятипро стабілізаціюкурсу гривні вУкраїні,але реальнихпередумовдляцього експертипокине бачать.

Директорекономічних програмЦентруімені О.РазумковаВасиль
Юрчишинсказав "Сегодня.ua", що про стабілізацію курсу валют поки мова не йде: "Ще рано говорити про стабілізацію гривні за результатами останніх днів. Добре, що йде відкат, але як і раніше, економічна і військово-політична ситуація не сприяє надійної стабілізації. І крім того, ми вже зачекалися обіцяної реальної фінансової допомоги від міжнародних кредиторів, яка змогла б поповнити валютні резерви, що дозволило б Нацбанку говорити про свою можливості реагувати на короткострокові шоки. Треба очікувати, коли зайде перший позиковий мільярд – тоді можна буде говорити щось більш визначене".

Однак Юрчишин відзначає, що стабілізація обмінного курсу однозначно буде на великодні свята (вихідні дні): "Зазвичай якась стабілізація на свята є. Тому ці три святкові дні дадуть перепочинок, і, може, після цього ми отримаємо екстрену фінансову допомогу, хотілося б. Так що на свята ситуація на валютному ринку буде така ж, як сьогодні
". Але директор Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України Олег Устенко досить песимістично оцінює те, що чекає українців після великодніх свят через підвищення Національним банком України облікової ставки до 9,5 % і ставки за кредитами "овернайт" до 14,5%.

"Національний банк правильно зробив, що підвищував облікову ставку, це відповідає світовій практиці і було пов'язане із збільшенням курсу. Збільшення облікової ставки означало, що банківська система тепер стане менше грати на міжбанківському валютному ринку. Але проблема в тому, що паралельно з цим продовжували давати рефінансування, хоча і в менших обсягах. Підвищення облікової ставки буде вкрай болючим, але правильним. З одного боку, це призведе до збільшення ставки за депозитами з паралельним збільшенням ставки за кредитами, з одного боку, це також означає збільшення вартості кредитного ресурсу – фактично, українські компанії, приватний сектор перебуватиме на голодному кредитному пайку", – зазначив Устенко.

Реклама

За його словами,відповідно доостанньої статистики,збільшенняставкиза 12-місячнимидепозитамивже знаходитьсянарівні20%по гривні,і на таківідсотки за депозитаминаселення можерозраховуватипісля свят.

"Але цебудеозначатитакож,щобудедодатковийспадв економіці, і,як
наслідокзбільшенняпроблеміз зайнятістю,збільшення соціальнихконфліктів,які пов'язані зпадаючою економікою.Цеозначає виникненняпроблемвідразу іу всіх вреальномусекторі.Але перше, щостраждає,і це показуєне тільки досвідУкраїни,але й інших країн,якіпройшличерезфінансово-економічнукриза 2008-2009 років,- будівництвовУкраїні.Не можнабудевестибудівництвочерез те,щомалохто може дозволитисобі купитиквартирупід кредитив30% річних іякий до того жще й недаютьу гривні",- резюмувавОлегУстенкоу коментарі "Сегодня.ua".

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти