Сигнал від НБУ: що буде з відсотками за депозитами до літа

26 квітня 2019, 08:57

Євгенія Давиденко

Зниження облікової ставки вплине на ситуацію з вкладами, вважають експерти

Національний банк України (НБУ) знизив облікову ставку на 0,5 відсоткового пункта, до 17,5% річних. Зниження сталося вперше за два роки і, за словами голови Нацбанку Якова Смолія, ознаменувало "початок нового циклу".

Реклама

"Сьогодні" розпитали у експертів, як це рішення Нацбанку позначиться на відсотках за депозитами.

На думку президента інвестиційної групи "Універ" Тараса Козака, зниження облікової ставки призведе до зменшення прибутковості за депозитами.

"Ставка за депозитами знижуватиметься. Сьогодні облікову ставку Нацбанк знизив тільки на 0,5% – дуже мало. Це, найімовірніше, сигнал про те, що починається сезон зниження. Надалі зниження буде більшим", – сказав він.

Втім, Козак додав, що в цьому питанні позиції банків можуть істотно відрізнятися.

"Банки підвищують і знижують ставки залежно від того, потрібні чи ні їм додаткові депозити. Один банк підвищує, інший знижує. Після того, як Нацбанк показав, що знижуватиме облікову ставку, банки переважно знижуватимуть. Але буде це завтра, через місяць, колись іще – це складно сказати", – зазначив фахівець.

А на думку трейдера, керуючого партнера інвесткомпанії Capital Times Еріка Наймана, процес зниження ставок за депозитами відчуватиметься до літа.

"Прибутковість ОВДП знижуватиметься, тоді підуть вниз і депозитні ставки. Це почнеться в травні, десь після 15 травня", – прогнозує Найман.

Реклама

А фінансовий експерт Олексій Кущ вважає, що прямої кореляції між обліковою ставкою і відсотком за депозитами немає, а тому банки приймають "депозитні" рішення, враховуючи й інші економічні процеси.

"Якщо на 2% облікова ставка знизиться, тобто до 15,5 – 16%, в цьому випадку можна очікувати, що, умовно кажучи, на 1% знизяться, можливо, депозитні ставки, кредитні ставки. Але все це залежатиме не тільки від облікової ставки, але і від загального стану економіки. Такий прогноз можливий, якщо не зростатимуть базові ризики. Умовно кажучи, якщо восени не почнеться погіршення на зовнішніх ринках, не почнеться реінкарнація світової фінансової кризи, то можливо", – пояснив експерт.

Як відомо, саме тенденція щодо зменшення інфляції дала можливість НБУ знизити облікову ставку, яку регулятор зберігав чотири рази поспіль на рівні 18%. Таким чином облікова ставка НБУ в Україні була найвищою серед країн Східної Європи.

Крім того, Нацбанк очікує і подальшого зниження інфляції

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти