Різні валюти і точний розрахунок: експерт пояснив, як зберегти заощадження під час кризи

12 серпня 2018, 05:29

Фахівець радить користуватися різними валютами і фінансовими інструментами

Через зростання курсу долара, яке вже спровокувало підвищення цін на бензин,фінансистирадятьукраїнцямвнестабільнийперіоддиверсифікуватисвоїзаощадження,тобтозберігатигрошіврізнихвалютах.

Реклама

ЗасловамистаршогоаналітикаГКForex ClubАндріяШевчишина,приграмотномупідходітакатактикадозволитьне тількизберегтинажите,алеітрохизаробити.

"Для валютного ринку за останні роки сформувався досить чіткий сезонний тренд, який можна використовувати для заробітку всередині року. Наприклад, коли гривня зміцнюється в першій половині року, можна зберігати заощадження в гривні, а в середині року купувати валюту і розміщувати її на депозиті. Втім, необхідно чітко розуміти прибутковість цієї операції. Якщо дохідність за гривневим депозитом порівнянна із прибутковістю валютного депозиту з урахуванням девальвації, операція такого обміну буде недоцільна. Наприклад, за гривневим депозитом за 6 місяців можна заробити 7,5%, по валютному – 2,3%. Якщо, за найближчі 6 місяців девальвація гривні не перевищить як мінімум 5,7% (тобто ваш заробіток від конвертації і валютного депозиту складе 8%, що на 0,5% вище, ніж гривневого), проводити конвертацію гривні в долар не має сенсу", – підказує Шевчишин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Такожекспертрадитькористуватисярізнимифінансовимиінструментами.

"Грошовими заощадженнямипотрібнодаватипрацювати:банківськийдепозит,іОВДПіінвестиціїнафондовихмайданчиках.ПрицьомунайбезпечнішимиєОВДПідепозит,ризиковими-інвестиціїнафондовихмайданчиках,а йпотенційнаприбутковістьнаринкуакційзначновище",-відзначаєШевчишин.

Вінуточнює,що"наруках"маєзалишитисягривнінатримісяцівитрат(майжеякпокриттязолотовалютнимирезервамитримісячногочистогоімпорту).Втакомувипадку,не виникнескладнощівпринепередбаченихобставинівитратах.Рештазаощадженнянеобхіднодиверсифікувати.

Більше про те, як не втратити заощадження через девальвацію, читайте на сайті "Сегодня" в матеріалі "Гривня дешевшає: як підготуватися до здорожчання долара".


Реклама

До речі, раніше журналісти "Сегодня" дізналися,  як заробити на державних облігаціях:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти