Заради зниження попиту на долар НБУ продав банкам $111,9 млн.

23 вересня 2014, 14:18

Регулятор провів третій валютний аукціон і запланував четвертий

Сьогодні, 23 вересня, Національний банк України (НБУ) провів третій валютний аукціон.

Реклама

"Банками було подано 67 заявок на загальну суму $160,447 млн. Найвищий курс становив 14,25 грн/дол з об'ємом заявок за цим курсом $1 млн. Курс відсікання був встановлений на рівні 13,75 грн/дол", – повідомляється на офіційній сторінці НБУ в Facebook.

В цілому, НБУ задовольнив 38 заявок на загальну суму $111,9 млн. "Під час аукціону спочатку в повному обсязі задовольнялися заявки на продаж валюти за найвищим курсом, що відповідає класичним правилам голландського аукціону", – уточнили в Нацбанку.

Як зазначили в регуляторі, такий формат проведення аукціону був обраний, щоб задовольнить відкладений попит клієнтів банків, які не змогли вчасно купити валюту через адміністративні обмеження на валютному ринку.

На думку представників НБУ, проведення таких валютних аукціонів має сприяти поліпшенню ситуації в банківській системі і створенню стимулів для зміцнення курсу гривні.

Реклама

Наступний валютний аукціон відбудеться 25 вересня 2014. При наявності попиту на ринку регулятор готовий продати на міжбанківському валютному ринку $200 млн.

В тренді
Банк "Укрпошта" та антирекорд долара – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Колаж: "Сьогодні"
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки

Нагадаємо, що брати участь в аукціоні можуть всі без винятку банки, під заявки клієнтів на покупку валюти, з необмеженою кількістю заявок і мінімальних лотів розміром не менше $500 тис, які перерахували на рахунок регулятора грошове забезпечення в національній валюті для оплати іноземної валюти.

Як повідомлялося, вперше валютні аукціони НБУ використовував в кризовому 2008 році. Вони були необхідні для задовільнення попиту на валюту з боку тих, хто був змушений оплачувати валютні кредити. Проведення таких аукціонів практикувалося до 2010 року, після чого необхідність в них відпала.

Перший цього року валютний аукціон був проведений 8 вересня. Однак ефект від нього був нижче, ніж розраховував регулятор. Після консультацій з банкірами були усунені деякі перешкоди для банків, що бажають взяти участь в аукціоні, і НБУ провів другий аукціон. За даними директора генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олени Щербакової, на другому аукціоні заявок було близько 15-20. "Банки озвучили курси і суми. Вища сума покупки була 14 грн. Сума, на якій відсікли – 13,5 грн. Ми закрили 50%", – сказала Щербакова.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти