Рада запропонувала надати НБУ добро на створення реєстру боржників

15 вересня 2017, 16:33

Наявність такого "списку" позичальників – одна з вимог МВФ

Кабінет міністрів України передала на розгляд Верховної Ради проект закону про створення та ведення кредитного реєстру Національного банку, затвердженого урядом 30 серпня.

Реклама

Відповідний законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення кредитного реєстру Національного банку України" (№7114) зареєстровано сьогодні, 15 вересня, але текст документа поки не опублікований.

Так, Національний банк України (НБУ) планує створити централізований кредитний реєстр, призначений накопичувати інформацію про заборщиків – фізичних осіб з великими кредитами, а також юридичними особами.

Створення кредитного реєстру НБУ є обов'язком України в рамках меморандуму про співробітництво з Міжнародним валютним фондом (МВФ), при цьому даний процес не передбачає ліквідації приватних бюро кредитних історій, що функціонують в країні.

В тренді
Зміни в Податковому кодексі і пенсії по "Укрпошті" – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Подібная практика поширена як мінімум в 14 країнах єврозони, де державні кредитні реєстри плідно працюють одночасно з приватними кредитними бюро. В зокрема, це такі країни, як Австрія, Болгарія, Чехія, Румунія, Португалія.

Реклама

Як відзначили раніше експерти, реєстр дозволить банку побачити, хто з потенційних боржників вже мав проблеми з погашенням минулих боргів, і відповідно оцінити в майбутньому ризики їхнього кредитування. У той же час, як відзначають юристи, нинішнього законодавчого регулювання недостатньо для реалізації такого проекту.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти