Рада попередньо зобов'язала банки реструктуризувати валютні кредити українців

9 квітня 2015, 18:47

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Законопроект прийняли в першому читанні, до другого будуть допрацьовувати

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект № 1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті.

Реклама

"За" проголосували 241 депутат. Парламентарії домовилися доопрацювати законопроект до другого читання.

"У цьому законі немає повернення до долара по 5 грн. Він передбачає цивілізовані методи реструктуризації валютних кредитів для тих, хто не може їх виплатити через девальвацію гривні. Наприклад, добровільне списання банком частини кредиту, використання застави тощо", – зазначив Юрій Луценко (БПП).

"Проектом передбачено, що всі банки та інші фінансові установи, які діють на території України, за письмовою заявою громадян України, які мають невиконані зобов'язання за кредитними договорами в іноземній валюті, зобов'язані протягом 1 місяця провести реструктуризацію зобов'язань за кредитним договором", – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Реструктуризації підлягають всі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості.

Споживчий кредит, право вимоги за яким віддана іншій особі (якщо воно не є фінансовою установою), виконується позичальником або поручителем за ціною поступки.

Реклама

Згідно з документом, заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладання кредитного договору. Курсова різниця списується банками.

Нагадаємо, крім того, звільнили від оподаткування податком на доходи фізичних осіб кошти, які виникають в результаті спрощення кредитором частини боргу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти