Рада змінила правила роботи аудиторів

21 грудня 2017, 13:51

Парламент прийняв закон, який запроваджує громадський нагляд за аудиторською діяльністю

Після того, як в Україні було прийнято рішення створити єдину систему фінансової звітності, Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №6016-д "Про аудит фінансової звітності та аудиторської діяльності". "За" проголосували 229 народних депутатів при мінімально необхідних 226 голосах.

Реклама

"Законопроект розроблений з метою приведення норм національного законодавства у сфері аудиторської діяльності у відповідність до законодавства Європейського Союзу, зокрема з положеннями Директиви 43 і Регламенту 537 2014 року", – зазначила, представляючи документ, голова податкового комітету Ніна Южаніна.

В ході доопрацювання до другого читання було вирішено відкласти термін набрання чинності цим Законом з 1 травня на 1 жовтня 2018 року.

Документ, зокрема, впроваджує громадський нагляд за аудиторською діяльністю, який покладається на Орган громадського нагляду, що складається з ради з нагляду за аудиторською діяльністю та інспекції щодо забезпечення якості.

"Орган громадського нагляду здійснюватиме нагляд за виконанням Аудиторською палатою України делегованих їй повноважень", – зазначено в законі.

Реклама

Крім того, передбачено, що в разі систематичного невиконання Аудиторською палатою рішень Органу громадського нагляду, останній має право ініціювати скликання позачергових зборів аудиторів з метою дострокового припинення повноважень членів ради Аудиторської палати.

Фінансування діяльності Органу буде здійснюватися за рахунок внесків суб'єктів аудиторської діяльності, розмір яких буде визначатися на підставі кожної угоди про надання послуг підприємствам, що становлять суспільний інтерес.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

Аудитори, зокрема, повинні будуть сплачувати фіксований внесок в розмірі трьох мінімальних заробітних плат по кожному аудиторському висновку таким підприємствам, а також внесок у відсотках від суми винагороди за угодою про надання аудиторських послуг підприємствам, що становлять суспільний інтерес.

Уже після результативного голосування спікер парламенту Андрій Парубій повідомив, що до нього надійшли скарги про нібито факти неперсонального голосування за закон, тому після розгляду іншого поточного питання він знову поставить проект №6016-д на голосування для підтвердження.

Потім перший заступник голови комітету з питань регламенту і організації роботи Верховної Ради Павло Пинзеник повідомив, що замість переголосування, незадоволені депутати повинні зареєструвати постанову про скасування закону, який і буде винесено в парламентський зал.

Реклама

Нагадаємо, з 2018 року всі українські підприємства повинні вести бухоблік і складати фінансову звітність з урахуванням європейських правил. А саме, подавати так званий "звіт про управління" – документ, що містить не тільки фінансову інформацію, а й інші дані, що характеризують поточний стан і перспективи розвитку компанії. Щоб показати основні ризики і невизначеності в діяльності підприємства. Цієї долі зможуть уникнути тільки мікро- і малі підприємства.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти