Нацбанк вперше за три місяці знизив облікову ставку

18 липня 2019, 14:02

Базова ставка використовується як орієнтир, скільки повинні коштувати гроші

Національний банк України (НБУ) знизив облікову ставку з 17,5% річних до 17%. Відповідне рішення прийняло правління Нацбанку, заявив на брифінгу глава НБУ Яків Смолій.

Реклама

Рішення вступає в силу з завтрашнього дня, 19 липня.

"Ми продовжуємо цикл пом'якшення монетарної політики, оскільки бачимо тенденцію уповільнення інфляції до мети 5%", – заявив Смолій.

Глава Нацбанку нагадав, що у червні 2019 року споживча інфляція в річному вимірі склала 9%, наблизившись до траєкторії квітневого прогнозу після відхилення від нього в попередні місяці. Смолій підкреслив, що одним з факторів, який сприяв уповільненню інфляції була саме жорстка монетарна політика Нацбанку.

При цьому Смолій попередив, що монетарна політика НБУ залишиться колишньою – заради стримування інфляції.

"Навіть при поступовому зниженні облікової ставки її реальне значення залишиться високим. <...> Високі реальні процентні ставки сприятимуть інвестиційній привабливості гривневих фінансових інструментів і, відповідно, підтримці обмінного курсу гривні. Крім того, така монетарна політика буде обмежувати тиск з боку споживчого попиту", – сказав Смолій.

Читайте також: Нацбанк скасовує обмеження: як відреагував і чого чекає бізнес

Реклама

Втім, базовий сценарій Національного банку передбачає подальше зниження облікової ставки до 8% протягом наступних років за умови стійкого зниження інфляції до мети 5%.

"Найбільш різке зниження ставки очікується протягом 2020 разом з поверненням інфляції до цільового діапазону і поліпшенням інфляційних очікувань. Реалізація низки проінфляційних ризиків як внутрішнього, так і зовнішнього походження, може викликати більш повільне зниження процентної ставки до 8%. У той же час збільшення попиту нерезидентів на гривневі ОВДП і відповідне зміцнення обмінного курсу створить можливості для більш швидкого зниження облікової ставки в порівнянні з базовим сценарієм", - додали в прес-службі НБУ.

Раніше новини "Сьогодні" повідомляли, що у квітні-2019 Нацбанк знизив облікову ставку вперше за два роки – з 18% до 17,5%. До цього регулятор чотири рази поспіль зберігав її на найвищому рівні серед країн Східної Європи, щоб забезпечити зниження інфляції. Цикл підвищення ставки в цілому тривав з травня 2017 року.

Як відомо, Національний банк використовує облікову ставку як орієнтир, скільки повинні коштувати гроші. Крім того, вартість рефінансування банків також визначається обліковою ставкою НБУ – при зниженні ставки банкам доведеться витрачати менше грошей на обслуговування рефінансування. Також від облікової ставки залежить і ставка прибутковості державних облігацій.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти