Купівля доларів онлайн і скасування ліцензій: НБУ готує "переділ" валютних правил

18 вересня 2018, 10:51

Замість п'яти десятків постанов з лютого 2019 року працюватимуть лише сім

Національний банк України (НБУ) оприлюднив проект структури валютного регулювання, яке вступить в силу разом з введенням в дію закону "Про валюті і валютні операції" 7 лютого 2019 року.

Реклама

В цілому нинішні 56 нормативно-правових актів у сфері валютного регулювання замінять сім нових, повідомила прес-служба регулятора.

"Розробка структури валютного регулювання – це перший крок до втілення закону "Про валюту і валютні операції" в житті. Далі ми будемо наповнювати їх змістом. При цьому проект кожного з постанов ми плануємо обговорити з банківським та експертним співтовариством перш, ніж остаточно завершити їх обробку і оприлюднити фінальну версію", – заявив заступник голови НБУ Олег Чурій.

Так, відповідно до закону "Про валюті і валютні операції", ряд кроків по лібералізації валютного регулювання буде введено відразу після початку дії документа. Зокрема:

граничний термін здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами буде розширено до 365 днів (зараз він становить 180 днів);

  • граничний термін здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами буде розширено до 365 днів (зараз він становить 180 днів);
  • буде скасований валютний нагляд для експортно-імпортних операцій на суму до 150 тис. грн;
  • індивідуальні валютні ліцензії будуть скасовані, натомість з'явиться система електронних лімітів;
  • будуть скасовані санкції у вигляді припинення зовнішньоекономічної діяльності за порушення строків розрахунків.
  • буде дозволена онлайн-купівля іноземної валюти фізичними особами. На такі операції буде поширюватися такий же ліміт, як і на покупку готівкової валюти (зараз – до 150 тис. грн на день в еквіваленті).
Реклама

1_05

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

2l

"Чи будуть в нових нормативно-правових актах інші кроки з валютної лібералізації, крім тих, які вже передбачені законом "Про валюту і валютні операції", буде залежати від макроекономічних умов на момент завершення роботи над новим валютним регулюванням. Як і раніше, ключове завдання національного банку – забезпечити макроекономічну і фінансову стабільність в Україні, тому подальші послаблення правил проведення валютних операцій буде можливим тільки при сприятливих макроекономічних умов", – підкреслив Чурій.

Як зазначали раніше в Нацбанку, прийняття закону про валюту сприятиме притоку прямих іноземних інвестицій в Україну. Документ, за словами Чурія, призведе законодавство до європейських норм.

Заступник голови НБУ також повідомляв, що вступ в силу закону про валюту не зробить негативного впливу на ситуацію на ринку. Крім того, допоможе зняти всі валютні обмеження.

Реклама

Читайте на сайті "Сегодня" докладніше про те, що закон про валюту змінить для простих українців.

Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти