Майже половина українців не може вчасно платити за кредитами – експерт

24 грудня 2014, 17:04

Кількість прострочених позик зростає

Кількість простроченої заборгованості українців перед банками за останній рік суттєво зросла – експерти говорять про цифру до 50%. Про це повідомив виконавчий директор Асоціації учасників колекторського бізнесу України Сергій Никифоров, пише "Корреспондент".

Реклама

Експерт наводить дані Нацбанку, згідно з якими прострочена заборгованість за банківськими кредитами з початку року зросла на 4,6%. Так, станом на 1 січня 2014 частка простроченої заборгованості за кредитами становила 7,7% з 911 402 мільйонів гривень виданих кредитів.

На 1 грудня 2014 ця сума склала вже 12,3% з 1006880 мільйонів гривень виданих кредитів. Видані фізичним особам кредити при цьому складають 180 262 мільйонів гривень.

При цьому, за твердженням Нікіфорова, реальна сума завжди в кілька разів вище.
"За даними міжнародних рейтингових агентств і незалежних експертів, реальна сума простроченої заборгованості в даний момент складає від 40 до 50%", – підкреслює експерт.

"Як правило, учасники ринку розуміють, що офіційні дані НБУ відрізняються від реальних цифр. Тому що під прострочену заборгованість банки повинні формувати резерви. Тобто, фактично гроші, які банки б використовували на кредитування та інші банківські продукти, вони повинні тримати під резерви. відповідно, вони намагаються не визнавати кредити простроченими – подовжують їх терміни тощо, тільки б не визнавати їх проблемними і не створювати під них резерви", – пояснює Нікіфоров.

В тренді
В Україні сім років не мінялася допомога у зв'язку з народженням дитини: скільки платять
Реклама

За його словами, зараз українцям стало важче виконувати зобов'язання за кредитами і обслуговувати їх. "У 2008 році, згідно з даними НБУ, частка простроченої заборгованості становила 1,3%, в 2009 році – 2,3%, 2010 році – 9,4%, тобто зростала з кожним роком. Стабілізація сталася наприкінці 2013 року і становила до 8%. Зараз знову тенденція йде до того, що заборгованість буде збільшуватися, беручи до уваги ситуацію в економіці і спад ВВП", – резюмував фінансист.

Нагадаємо, валютні позичальники останні дні виходять на мітинги з вимогою зафіксувати курс по їх доларових кредитах на тому рівні, на якому він був на момент видачі позик.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти