Чому зростає євро і що буде з курсом долара в Україні

12 серпня 2017, 07:45

Олександр Литвин

Влітку офіційний курс долара по відношенню до гривні опустився з 26,3 до 25,7 гривні. Однак протримається така тенденція недовго, впевнені експерти

Влітку в Україні традиційно стабілізується курс національної валюти. Сезонний фактор зміцнення гривні виникає через посівної (аграрії завозять в країну валюту) і традиційно високі експортні виручек. У цьому році з'явився додатковий фактор для ревальвації гривні по відношенню до американської валюти. Політична дестабілізація в США, скандали навколо президента Дональда Трампа привели до ослаблення долара на валютних ринках. Курс американської валюти по відношенню до гривні стабільно повзе вниз, в той же час євро в цьому році додало в ціні майже 70 копійок. Сайт "Сегодня" з'ясував, що буде з гривнею в останній місяць літа.

Що відбувається з курсом євро

Реклама

Головна причина зростання євро в Україні – зміцнення європейської валюти по відношенню до американської. Як зазначає старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб, в цьому році пара долар / євро виросла з 1,03 до 1,19 – долар "втратив" у ціні майже 15%. Таку тенденцію пояснюють кілька факторів. По-перше, європейська економіка зростає швидше, ніж прогнозували експерти, а американська – навпаки. Також на курс долара впливає політична ситуація в США. Наприклад, в квітні після інтерв'ю американського президента виданню TWSJ, в якому він заявив, що "наш долар занадто сильний", курс американської валюти на азіатських ринках просів до рекордної за півроку відмітки і опустився з 111 до 108,7 японської єни.

1237574

Фото: архів

На початкуцього тижняєвровУкраїніпродавалосяпо30,67гривень,наданиймоментофіційнийкурсстабілізувавсянапозначців30,14гривень."Подальша поведінкакурсуєвровУкраїнібудеінадаліповністюзалежативідколиваньєвропейськоївалютидо долара.Вельми вірогіднакорекціяєвропіслянастількитривалогозростання,іцеозначає,щоєвроможеподешевшативосенидо28,5-29гривень",-пояснюєВадимІосуб.

В тренді
Де вигідніше обміняти долар: курс валют ПриватБанку, Monobank та інших
До слова,курсєвровУкраїніпіднімався вище30,7гривеньтількивлютому-березні2017 року.Тодібувзафіксованийісторичниймаксимум-європейськавалютапродаваласяпо31,41гривні.

Що буде з курсом долара

Реклама

У тойжечасздоларомвУкраїнійдуть справиінакше.Стабільнезміцненнягривніповідношеннюдо американської валютипочалосяна початкулітаіпродовжується до цихпір.В"Альпарі"прогнозують,щодокінця серпнядоларбудепродаватисяпо25,7гривень."Миочікуємопродовженняпомірногозміцненнягривнівсерпні,іцеймісяцьвонапроведевдіапазоні25,5-26,0гривеньзадолар,найбільшймовірнийкурснабезготівковомуринкудокінця місяця-25,7гривень",-впевненіаналітикикомпанії.

Стабільнийкурсгривніповідношеннюдо долара,впевненийВадимІосуб,протримаєтьсяякмінімумдокінцяліта.Починаючиз вересняідокінцярокуочікуєтьсяплавне зростаннядоларадо26,5-27гривень.ДевальваціюгривніпрогнозуютьтакожівКабміні.Так,згідно збюджетною резолюцією,доларбудедорожчатинаступнітри роки.Унаступномуроційоговартістьпідніметьсядо27гривень,ав 2019-му – вжедо30,5гривень.

Відзначимо,щовідвартостіамериканськоївалютизалежитьрівеньінфляціївУкраїні.За оцінкамиекспертів,четвертачастинаспоживчого кошикаукраїнця-імпортнітовари,втомучислііенергетичніресурси.Відкурсудоларазалежатьвартістьгазу,бензину.Прицьомуцінинабензинзакладаютьввитратинатранспортуваннятоварів.ВУкраїнідо долара"прив'язані"цінинатехніку,квартиринавторинномуринку,автомобілііт.д.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти