Скасування валютних заборон: ліміти на продаж доларів все одно залишаться, а курс може підскочити до 14 грн

24 жовтня 2014, 20:00

Олександр Харько

Експерти пояснили, які послаблення "світять" валютному ринку

Сьогодні стало відомо, що Національний банк України (НБУ) веде переговори з банками та МВФ про скасування частини обмежувальних заходів на валютному ринку. Зокрема, глава Нацбанку Валерія Гонтарєва повідомилащо мова йде про скасування окремих обмежень, передбачених постановою правління НБУ від 22 вересня 2014 № 591 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України".

Реклама

"Ми готові до зняття окремих обмежень на валютному ринку, які перешкоджають нормальній економічній діяльності. Також ми очікуємо стабілізації економічної ситуації, а отже і поетапної їх скасування", – запевнила Гонтарева.

Експерти пояснили "Сегодня.ua", наскільки великі шанси, що рішення буде прийнято, і що саме хоче скасувати регулятор.

"У разі позитивного рішення про скасування, будуть зняті не всі обмеження, а тільки ті, які найбільш гостро зачіпають інтереси імпортерів", – зазначила, начальник відділу рейтингів фінансової сфери IBI-Rating Анна Апостолова.

"Мова йде про скасування двох обмежень з постанови №591, які можуть привести до підвищення попиту на валюту на міжбанківському ринку, що буде провокувати продавців завищувати курс продажу. Враховуючи поведінку безготівкового валютного ринку в передвиборний тиждень (торгів практично не було – Ред.) – навряд чи можна відзначити готовність учасників до зняття обмежень", – вважає експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Марія Сальникова.

Реклама

"У разі якщо зараз регулятор буде впевнений у безпеці і необхідності скасування певних валютних обмежень, в яких здебільшого зацікавлений бізнес, то дійсно обмеження можуть бути зняті", – додає Сальникова.

Чи буде таке рішення прийнято, на думку Апостолової, залежить не стільки від міжбанку, скільки від досягнення відповідної домовленості Національного банку з МВФ. При цьому, як відзначає Апостолова, такий дозвіл може бути отримано ще до прибуття в Україну місії МВФ, анонсованого на кінець жовтня – початок листопада.

Чим загрожує відміна адмінзаходів

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

"Доларові" обмеження НБУ – в будь-якому випадку явище тимчасове, нагадують експерти, а тому відміна адмінзаходів рано чи пізно відбудеться.

"У разі, коли ефект від запроваджених заходів задовільний, зняття обмежень не призведе до різкого зростання попиту на валюту. В нашому випадку, можна очікувати, що гривня дещо знизиться від передвиборчого рівня до 13-14 грн. за долар на міжбанку. На готівковому, ринку, це також може позначитися зниженням гривні", – вважає Сальникова.

Реклама

Анна Апостолова прогнозує деяке пожвавлення на валютному ринку в разі, якщо НБУ зніме обмеження з постанови №591. "З метою обходу цих обмежень імпортери та експортери намагалися проводити платежі по операціях поза межами України, внаслідок чого потік валюти в країну різко скоротився. Послаблення дозволить здійснювати оплату за такими угодами в Україні, що сприятиме притоку валюти в країну і кілька зніме напругу, викликану істотним дефіцитом валютних коштів", – відзначає Апостолова.

Однак зниження валютних курсів, за словами експерта, очікувати навряд чи варто. "Значну роль у формуванні попиту на валюту грає прагнення населення до конвертації заощаджень в більш тверду валюту. А зняття обмежень, що стосуються придбання валюти фізичними особами, в найближчі дні точно не передбачається", – вважає Апостолова.

Нагадаємо, з 23 вересня в Україні діє обмеження на покупку валюту фізособами – 3000 гривень в еквіваленті, тобто близько $ 200.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти