Від прозорості розподілу ПДВ-облігацій залежить довіра до уряду – експерт

22 травня 2014, 17:20

Інна Оносова

Уряд ще не оприлюднив механізм розподілу ПДВ-облігацій

Міністерство фінансів України має зробити публічним механізм розподілу і параметри запланованих до випуску ПДВ-облігацій.

Таку думку в коментарі "Сегодня.ua" висловив директор економічних програм Центру ім. А. Разумкова Василь Юрчишин, коментуючи прийняту постанову уряду про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування податку на додану вартість.

"Щоразу випускаються ПДВ- облігації пояснюються як тимчасовий захід. Враховуючи негативний стан української економіки, проблеми з наповненням державного бюджету, поява великої невизначеності через військово- політичного протистояння, не варто очікувати, що буде відмова від різного роду заборгованостей. Інструмент ПДВ-облігацій вже працював раніше в Україні, він зрозумілий. Ці ПДВ-облігації будуть працювати як звичайні облігації, в них вказується термін дії, вони будуть торгуватися з дисконтом. Однак параметри запланованих до випуску ПДВ- облігацій поки не відомі", – розповідає Юрчишин.

Він підкреслює, що обов'язково потрібно зробити все можливе, щоб такий вимушений інструмент не входив в постійну практику і не ставав нормою.

"Уряд повинен повністю визначитися з параметрами такого сорту облігацій, взявши на себе зобов'язання щодо недопущення зростання їх обсягів. Треба, щоб уряд тепер робило реальні кроки з реального відшкодування ПДВ готівкою і з мінімізації податкової заборгованості. І навряд чи всі зобов'язання будуть переведені в облігації. Швидше за все, облігації будуть випускатися невеликими обсягами і декількома траншами. Механізм розподілу випущених облігацій визначає Мінфін, тому що тут він може бути різним. він ще не відомий і не відомо, яка передбачається прибутковість", – відзначає Юрчишин.

Експерт каже, що від прозорості порядку розподілу ПДВ-облігацій залежить подальший довіру до уряду.

"Але недостатньо розповісти механізм розподілу ПДВ-облігацій і визначити порцію першого випуску, тут треба чітко визначити напрями рішень з основних обсягами заборгованостей. Бо там, де присутні операції з державними цінними паперами, далеко не завжди механізми роботи з цими інструментами, в тому числі їх погашення, прозорі. Тому нової влади набагато важливіше почати працювати прозоро, конкретно, щоб можна було проводити контроль, моніторинг роботи механізму ПДВ -облігацій. Це дозволить запобігти і бажання уряду надмірно розширити роботу облігаційної механізму", – підкреслив Юрчишин.

Нагадаємо, Кабінет міністрів прийняв постанову
"Про випуск облігацій внутрішньоїдержавної позики для відшкодуваннясум податкунадоданувартість".

Реклама

В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти