"Ощадбанку" та "Укрексімбанку" загрожує дефолт – Fitch

23 березня 2015, 14:14

Аналітики знизили рейтинги фінустанов

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) "Укрексімбанку" і "Ощадбанку", а також рейтинги їх пріоритетного боргу в іноземній валюті до рівня "CC" з "CCC".

Реклама

Fitch також підтвердило довгострокові РДЕ банків у національній валюті на рівні "CCC". Зниження рейтингів відображає думку Fitch про можливий дефолт двох банків.

"Рейтингова дія є наслідком заяви Міністерства фінансів України 13 березня 2015-го про реструктуризацію зовнішнього суверенного боргу. У заяві міністерство вказало, що зовнішній борг Укрексімбанку та Ощадбанку разом з боргом деяких інших квазісуверенних позичальників буде включений в програму реструктуризації. У той же час міністерство зазначило, що стосовно кожної організації буде проводитись окрема процедура з урахуванням конкретної ситуації", – відзначають аналітики агентства.

Fitch при цьому зазначає, що у "Укрексімбанку" в обігу перебувають два великих випуску єврооблігацій: на $750 млн з погашенням 27 квітня 2015-го і на $600 млн з погашенням 22 січня 2018-го.

Реклама

Ощадбанк, у свою чергу, має єврооблігації на $700 млн з погашенням 10 березня 2016-го і на $500 млн з погашенням 20 березня 2018-го.

"Банки ще не заявляли публічно про можливу реструктуризацію свого боргу. Крім того, в березні Ощадбанк виплатив купони по двох своїх випусках єврооблігацій. В тому числі одна виплата була здійснена минулого тижня, після заяви міністерства. Fitch розглядає дефолт як імовірний з урахуванням заяви міністерства, а також того, що банки знаходяться в 100%-вої власності держави. У той же час інформація про окремою процедурою для кожного банку і відсутність по теперішній час заяв від банків про яку-небудь можливу реструктуризацію означає, що дефолт ще не є неминучим", – зазначено в документі.

Підтвердження довгострокових РДЕ "Укрексімбанку" і "Ощадбанку" в національній валюті на рівні "CCC" відображає той факт, що їх зобов'язання в національній валюті не будуть порушені процесом реструктуризації.

В тренді
Країни скуповують пшеницю і олію. Чому в усьому світі дорожчають продукти

"В даний час банки зберігають доступ до ліквідності в національній валюті, у тому числі через Національний банк України. Хоча кредитоспроможність банків у національній валюті продовжує відчувати значний тиск через слабкий якості активів і слабкою прибутковості, дуже складною операційного середовища і обмеженої можливості держави надавати підтримку", – вважають експерти Fitch.

Підтвердження рейтингів підтримки "Укрексімбанку" та "Ощадбанку" на рівні "5" і перегляд рівнів підтримки довгострокових РДЕ з "CCC" на "немає рівня підтримки" відображають думку Fitch про те, що підтримка в іноземній валюті банкам не буде надана.

Реклама

Рейтинги стійкості банків "CCC" рейтинговою дією не зачеплені, так як Fitch отримало недостатньо нової інформації щодо їх кредитоспроможності на самостійній основі після аналізу, проведеного в січні 2015 року.

"Fitch, зокрема, не має даних щодо поточної позиції валютної ліквідності в Укрексімбанку, тобто про те, якою мірою він міг би провести майбутні виплати за єврооблігаціями без реструктуризації. Станом на 26 січня 2015-го банки не акумулювали достатньо іноземної валюти для виплат за єврооблігаціями з прийдешніми термінами", – резюмують аналітики.


Як повідомлялося, НБУ в 2014 році визнав неплатоспроможними 33 банки, в які Фонд гарантування ввів тимчасові адміністрації. У тому числі 7 банків були визнані неплатоспроможними за відмивання грошей під прикриттям банківського бізнесу.

У 2015 році неплатоспроможними були визнані також "Профін Банк", "Імексбанк", "Дельта Банк", "Кредитпромбанк", "Омега Банк", "Київська Русь" і "Астра Банк".

Також ФГВФО прийняв рішення про ліквідацію АБ "Порто Франко", ПАТ "КБ "Аксіома", ПАТ "Банк "Демарк", VAB Банку та CityCommerce Bank.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти