Офіційний курс долара в Україні тепер обчислюється по-новому

4 квітня 2014, 10:22

НБУ відтепер не може встановити курс, який сильно відрізняється від ринкового

Офіційний курс гривні до долара США тепер розраховується як середньозважений курс продавців і покупців, що склався в поточний робочий день за даними системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку.

Реклама

Відповідне нове визначення закріплене постановою правління НБУ № 180 від 31 березня, яке опубліковане і вступило в силу в п'ятницю.

Згідно нормі, яка діяла з вересня 2004 року Нацбанк розраховував офіційний курс гривні до долара "на підставі котирування валюти на міжбанківському валютному ринку та з урахуванням інформації про чинний офіційний курс Національного банку і про проведені ним операції з купівлі-продажу іноземних валют 1-ї групи класифікатора, а також відомостей про курсові і цінові зміни на світових фінансових і товарних ринках та інших показників, зміна яких може впливати на валютний ринок України".

Таке формулювання дозволяло НБУ встановлювати курс, який суттєво відрізнявся від курсу на міжбанку. У рамках домовленостей з Міжнародним валютним фондом, Нацбанк обмежив відхилення офіційного курсу від ринкового 2 %, проте в кінці 2013-2014 року став порушувати це зобов'язання і лише в кінці січня задекларував нову політику визначення офіційного курсу на базі угод на міжбанку.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

У результаті з кінця 2013 року офіційний курс гривні девальвував з 7,993 грн / $ 1 до 11,246 грн / $ 1. Учасники ринку стверджують, що відмінності офіційного курсу від ринкового раніше зберігалися, хоча і в невеликих розмірах, особливо це характерно в дні істотних його стрибків.

Реклама

У новій постанові Нацбанк також встановив, що "офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів діє з часу його встановлення", тоді як раніше він починав діяти" на наступний день після дня затвердження "і окремо прописувався порядок його встановлення для святкових і вихідних днів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти