Один з банків України перед банкрутством побудував "кредитну піраміду"

25 травня 2017, 13:56

З ініціативи Фонду гарантування вже відкриті кримінальні справи

Майже 92% кредитного портфеля юридичних осіб "Єврогазбанку" були сформовані за принципом фінансової піраміди. Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування фізичних осіб (ФГВФО).

"Проведений аналіз свідчить про те, що нові кредити видавалися для сплати відсотків за раніше отриманими позиками. Зобов'язання перестали обслуговуватися відразу після введення в банк тимчасової адміністрації. Крім того, в результаті аналізу встановлено, що протягом року до моменту введення тимчасової адміністрації керівництво банку здійснило заміну високоліквідного забезпечення загальною вартістю 0,54 млрд грн на малоліквідне. На суму 0,04 млрд грн забезпечення було виведено без всякої заміни взагалі", – зазначили у Фонді.

Крім того, в 2012-2014 рр. з банку було виведено 3,3 млрд грн коштів шляхом кредитування структур, побічно пов'язаних з менеджментом банку

Реклама

assets_evrogazbank_1

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
"Уструктуріактивів "Єврогазбанку" кредитнийпортфельстановить82,4%,айоговартість "напапері" становить3,6 млрдгрн,незалежнісуб'єктиоціночноїдіяльностіоцінилийогов1,6 млрдгрн",-додаливФГВФО.

assets_evrogazbank_2

УповноваженаособаФондугарантуваннявжеподала63заявивправоохоронніорганипро вчиненнякримінальнихзлочинівпосадовимиособами"Єврогазбанку",боржникамиіпов'язанимиособамибанкуназагальнусуму3,38 млрдгрн.

Такождо судубулоподано59позовівпростягненнязаборгованостіза кредитними договораминазагальнусуму5,11млрд грн.Результатомрозглядуцихсправ,станомна травень2017 року,буловідкриттявиконавчих провадженьназагальнусуму3,85 млрдгрн.

Нагадаємо,ліквідація"Єврогазбанку"почаласяв2014 році.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти