Не спізнитися: 30 квітня – останній день подання податкових декларацій

11 березня 2015, 10:00

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

Як правильно подати декларацію про доходи

Давно витає у повітрі ідея про те, що кожен українець повинен особисто торувати дорогу до територіальних органів державної фіскальної служби (вони ж – податкові інспекції), поки що не знайшла свого законодавчого втілення. І тому декларацію про доходи фізосіб за 2014-й до 1 травня повинен подати далеко не кожен українець. Ми вирішили нагадати читачам, хто не може забути про декларації, як правильно її подавати і куди нести. А допомагали нам у цьому генеральний директор, керівний партнер ЮК "Правова гільдія "ВікторіАл" Віктор Мороз і юрист АФ GORO legal Дар'я Волинська.

Реклама

КУДИ І ЯК ПОДАВАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ

Не ухиляйтеся від здачі декларації – навіть за затримку вас можуть оштрафувати на 3-8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-137 грн). Крім того, ви заплатите ще 25% від податку, який повинен був бути сплачений (сам податок, звичайно, з вас теж візьмуть). Ну а якщо ви приховуєте доходи у великих розмірах або робите це не вперше, можна догратися і до кримінальної відповідальності.

У ті ж три неоподатковуваних мінімуми вам може обійтися і неправильне заповнення декларації. Тому, якщо ви подаєте її вперше, то заповнюйте в самому приміщенні фіскальної служби за місцем реєстрації – там є грамотні консультанти. Причому вони чекають вас і вечорами, і у вихідні.

ОНЛАЙН. Якщо ви не хочете йти в податкову особисто, можна відправити туди свого представника, який має нотаріально завірену довіреність. Ви можете надіслати декларацію про доходи і поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Але зробити це слід не пізніше, ніж за 10 днів до граничного терміну подання, тобто максимум 20 квітня.

Реклама

Поштова адреса своїй податковій ви можете дізнатися на сайті Державної фіскальної служби sfs.gov.ua. Там же можна завантажити бланк декларації та інструкцію щодо її заповнення. Зверніть увагу, що в самій декларації не повинно бути виправлень, помарок, дописок і закреслень. Документ можна відправити і в електронній формі. Правда, для цього необхідно отримати електронний підпис. Не така вже проста процедура для цього починається з відвідин сайту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби acskidd.gov.ua, де можна завантажити реєстраційну картку. Там же можна знайти найближчий до вас центр реєстрації, де і отримують електронний підпис.

КОМУ БІГТИ В ПОДАТКОВУ

Особи, які мають подавати декларацію про доходи, визначені чітко. Це, наприклад, повинні робити ті, хто в 2014 році отримував доходи від особи, яка не є податковим агентом (тобто тих, хто замість нас віднімає з наших доходів податки і передає їх державі. Це може бути людина, яка має статус суб'єкта підприємницької діяльності або особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність). Якщо ж ви надали оплачувану послугу або щось продали людині без такого статусу, то зобов'язані подати декларацію і в ній вказати отриманий дохід. Так само як і якщо ви отримали гроші від нерезидента – тобто того, хто не живе в Україні.

В тренді
Валютні кредити за день переведуть у гривню: Рада ухвалила потрібні закони

Другий випадок – якщо людина отримувала доходи від двох або більше податкових агентів. Причому неважливо, чи була це зарплата або якісь інші виплати (заохочувальні, компенсаційні тощо) і винагороди у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Головне, щоб сума цих винагород за рік становила більш ніж 120 розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року. 1 січня 2014-го мінімальна зарплата становила 1218 грн – значить, розмір обмеження дорівнює 146 160 грн.

ОРЕНДА. Вам не минути подання декларації, якщо минулого року ви отримували дохід від здачі нерухомості в оренду. Але тільки в тому випадку, якщо орендар – фізична особа, яка не є суб'єктом господарювання. У випадку, якщо ви здавали нерухомість фірмі або приватному підприємцю, то податкові агенти вже все зробили за вас. Та ж історія зі здачею в оренду рухомого майна.

Реклама

Приводом для подання декларації може бути і отримання доходу у вигляді вартості успадкованого майна або подарунка. При цьому пам'ятайте, податком не обкладаються майно і подарунки, отримані від подружжя, батьків і дітей. Також не оподатковується і не декларується подарунок, якщо його вартість не перевищує 50% мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року. Виходить, що цього року всі ми повинні декларувати подарунки дорожчі 609 грн, якщо вони зроблені не родичами.

Ще одна підстава для походу в податкову – дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди від особи, яка не є податковим агентом.

ЗВІЛЬНЕНІ. Якщо особи є недієздатними або неповнолітніми і перебувають на утриманні інших осіб (батьків, опікунів і держави), то замість них обов'язок щодо заповнення та подання декларації покладається на батьків або опікунів.

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти