НБУ запустив нову систему електронних платежів

6 листопада 2017, 10:44

Третє покоління Системи електронних платежів відрізняється підвищеною продуктивністю і високою надійністю

Національний банк України (НБУ) наприкінці минулого тижня ввів в експлуатацію нове модернізоване покоління державної системи електронних міжбанківських розрахунків – Системи електронних платежів Національного банку України (СЕП).

Реклама

Як повідомили в НБУ, впровадження нового, третього покоління СЕП (СЕП-3) пройшло успішно і не вплинуло на якість обслуговування банками своїх клієнтів.

Директор Департаменту інформаційних технологій НБУ Володимир Нагорнюк розповів, що сутність інноваційної СЕП-3 полягає в її суттєвому оновленні на базі провідних сучасних інформаційних технологій.

Так, архітектура СЕП була перебудована на основі промислового середовища серверів додатків IBM WebSphere, промислових стандартів JEE і транспортної системи Національного банку України на базі WebSphere MQ.

Характерні риси СЕП-3ː

  • підвищена продуктивність роботи, яка досягається за допомогою горизонтальної та вертикальної масштабованості;
  • сучасні промислові рішення для резервування і відновлення роботи;
  • висока відмовостійкість і катастрофостійкість на базі використання віртуального середовища і хмарних технологій Національного банку;
  • висока безпека;
  • цілісність даних і коду;
  • підтримка транзакційності на рівні серверів додатків.
Реклама

"Завдяки цьому принципово підвищено якість роботи, продуктивність і рівень надійності функціонування СЕП, створена основа для подальшого її розвитку, а саме переведення її на міжнародні стандарти обміну фінансовими повідомленнями та впровадження нових інноваційних інструментів безготівкового переказу коштів", – зазначив Нагорнюк.

В тренді
Тиша перед бурею. Чому АЗС підвищать ціну дизпального й автогазу

Нагадаємо, після довгої перерви банківська система України знову стала прибутковою – чистий "плюс" платоспроможних банків в січні-вересні 2017 року становив 1,4 млрд грн.

Як повідомив раніше НБУ,20 найбільших банків України контролюють 91% банківської систем.


СЕП – єдина системно важлива платіжна система в Україні, яка на сьогодні повністю задовольняє потреби вітчизняної банківської системи в міжбанківських переказах в національній валюті і стабільно виконує свої функції вже більше 20 років.

Станом на 1 жовтня 2017 учасниками СЕП були 187 установ, з них 93 – банки України; 66 – філії банків України, 27 – Державна казначейська служба України та її органи; 1 – Національний банк України.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти