НБУ вводить нові валютні обмеження

23 лютого 2015, 14:51

Адмінзаходи не торкнуться фізосіб

Національний банк України (НБУ) ввів нові валютні обмеження у зв'язку з недобросовісною поведінкою деяких імпортерів і експортерів. Про це повідомили в прес-службі НБУ.

Реклама

"Ситуація, яка склалася на грошово-кредитному ринку, зокрема, в його валютному сегменті, свідчить про наявність істотного дисбалансу. Незважаючи на відсутність фундаментальних причин для ослаблення курсу гривні, панічні настрої на ринку почали переважати. Істотні перекоси виникають з боку бізнесу, зокрема, імпортерів і експортерів, які недобросовісно дотримуються вимог законодавства і використовують імпортні контракти на умовах передоплати для виведення капіталу, що, в свою чергу, створює тиск на валютний ринок", – зазначили в Нацбанку.

Так, правлінням НБУ прийнято постанову, якою вводяться додаткові заходи щодо діяльності банків у сфері проведення валютних операцій.

Глава Нацбанку Валерія Гонтарєва підкреслила, що нові обмеження не торкнуться фізичних осіб.

Як пояснюють у Нацбанку, обмеження полягають в такому:

Реклама

      1. Вводиться заборона здійснювати уповноваженими банками покупку валюти за дорученням клієнтів, якщо для цього використовуються залучені клієнтами кредитні кошти.

"Банкам буде заборонено давати кредити клієнтам для купівлі валюти. Це можуть бути як імпортні контракти, так і для погашення боргів", – заявила Гонтарєва.

     

      2. Для здійснення уповноваженим банком авансових платежів за імпортним контрактом клієнта, загальна вартість якого перевищує $50 тис. (в еквіваленті), необхідно мати дозвіл НБУ. Разом з тим, за імпортними контрактами, розрахунки за якими здійснюються у формі акредитива, це обмеження не застосовується. При цьому акредитив повинен бути підтверджений банком, який має рейтинг не нижче інвестиційного класу. За імпортними контрактами, загальна вартість яких не перевищує $50 тис., компанії можуть здійснювати попередню оплату без додаткової перевірки з боку НБУ.

    3. Операції банків по здійсненню платежів за імпортними контрактами клієнтів, загальна вартість яких перевищує $500 тис., повинні здійснюватися виключно з використанням акредитивної форми розрахунків. При цьому акредитив повинен бути підтверджений банком, який має рейтинг не нижче інвестиційного класу.

"Обмеження стосуються операцій банків з купівлі та перерахування іноземної валюти як за операціями клієнтів, так і за власними операціями банків", – уточнили в НБУ.

Реклама

У Нацбанку окремо наголосили, що валютні депозити у населеднія вилучатися не будуть.

"Все інсинуації про якусь можливості конвертації валютних депозитів у гривню або експропріації в разі воєнного стану, це все не просто інсинуації. Ці месиджі складно назвати інакше як підступи ворогів", – зазначила Гонтарева.

Постанова НБУ набуває чинності 24 лютого 2015-го.

При цьому курс долара на міжбанку вже перевалив за 31 грн, а євро – 35 грн. Офіційний курс долара побив новий історичний рекорд - 28,34 грн/дол.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти