НБУ: У призначенні кураторів в банки немає нічого незвичайного

17 вересня 2014, 12:16

Гонтарєва хоче ввести таку практику на постійній основі

Банки, яким НБУ призначив кураторів, розглядаються як системні та найважливіші для фінансової стабільності всієї банківської системи. Про це заявила глава Національного банку Валерія Гонтарєва, повідомляється на офіційній сторінці НБУ в Facebook.

Реклама

У кожен банк, який отримав стабілізаційний кредит або кредити на підтримку ліквідності (крім короткострокових кредитів отриманих під заставу високоліквідних державних цінних паперів через механізм щоденних тендерів) призначено куратора. Таке рішення прийнято з метою посилення контролю за належним використанням коштів рефінансування, нагадала Гонтарєва.

"Це ні в якому разі не означає, що в цих банках відбувається щось незвичайне, це нормальний робочий процес. І ті банки, яким Національний банк недавно надав стабілізаційні кредити, розглядаються регулятором як системні, а значить найважливіші для фінансової стабільності всієї банківської системи зокрема та країни в цілому. А інститут кураторства є загально визнаною світовою практикою в діяльності центральних банків, і вітчизняний центральний банк планує активно впроваджувати й розвивати його в нашій державі. Ми також плануємо ввести в подальшому інститут кураторства на постійній основі, особливо в системних банках навіть незалежно від надання ресурсної підтримки Національним банком", – заявила глава НБУ.

В тренді
Лоукостер SkyUp оголосив про "позапланові" рейси для заробітчан
SkyUp відкриє новий напрямок до Туреччини в грудні

Зараз, за словами Гонтарєвої, відпрацьовуються механізми нагляду та контролю за використанням державних коштів банками і своєчасним виконанням ними зобов'язань перед клієнтами і вкладниками. Регулятор сподівається, що таке посилення контролю за діяльністю банків, стане нормою і позитивно вплине на ситуацію в банківській системі і сприятиме зміцненню довіри громадян до неї.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти